Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, DK Welchman (dawniej Dorota Kobiela) nagrodzona czterokrotnie stypendium Ministra Kultury za szczególne osiągnięcia w malarstwie i grafice. Równolegle do studiów na ASP w Warszawie w roku 2004 rozpoczęła edukację w Warszawskiej Szkole Filmowej, na Wydziale Reżyserii.
DK Welchman jest pomysłodawczynią, współautorką scenariusza, reżyserką i montażystką filmu Twój Vincent. Film powstawał z udziałem ponad 100 malarzy z całego świata, w trzech studiach w Gdańsku, Wrocławiu i Atenach. Twój Vincent zdobył między innymi: Europejską Nagrodę Filmową za najlepszy film animowany, główną nagrodę w konkursie filmów animowanych na 20 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju, Nagrodę Polskiej Akademii Filmowej — Orzeł za najlepszy montaż i scenografię oraz ponad 40 innych nagród na całym świecie. Film zdobył nominacje do tak prestiżowych nagród, jak OSCAR®, BAFTA, Złote Globy; cieszył się również dużą oglądalnością na całym świecie, jako pierwsza w historii polska produkcja, przekraczając 40 mln dolarów w światowym box office.
DK Welchman jest laureatką Orła za najlepszy montaż. Jest członkinią Amerykańskiej, Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej. Pracuje w komisji artystycznej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Od 10 lat jest związana zawodowo ze studiem Breakthru Films.
Hugh ukończył Uniwersytet Oksfordzki z dyplomem z filozofii, nauk politycznych i ekonomii. Mimo to, kształtowało się u niego niejasne wyobrażenie o tym, aby tworzyć i produkować filmy. Utrzymywał się nauczając historii, sprzedając dywany, a nawet ryby, w międzyczasie zaś dołączył do różnych kooperatyw filmowych w Londynie. Po kilku katastrofalnych doświadczeniach, w których dramaty działy się za kamerą, a nie przed nią, Hugh rozpoczął szkolenie w National Film & Television School.
Jego film dyplomowy Crowstone zdobył nagrodę Cinefoundation na festiwalu filmowym w Cannes, a także nagrodę Szekspira Sama Mendesa. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał produkując filmy krótkometrażowe dla Monty Pythona, a następnie założył BreakThru Films. W 2008 roku Hugh otrzymał Oscara® za pierwszą znaczącą produkcję BreakThru, Piotruś i Wilk, której premiera odbyła się w Royal Albert Hall przy akompaniamencie orkiestry na żywo. Jego następny film, Zaczarowany Fortepian miał swoją premierę w Zakazanym Mieście w Pekinie z pianistą Lang Lang, a następnie w londyńskim South Bank Centre i nowojorskim Lincoln Center.
Hugh najpierw zakochał się w polskiej malarce i reżyserce, Dorocie Kobieli, by następnie zakochać się w jej projekcie filmowym Twój Vincent - pierwszej pełnometrażowej animacji malarskiej na świecie. Hugh pracuje z Dorotą od czasu produkcji Twojego Vincenta.
Sean dorastał w Kansas City w stanie Missouri i studiował stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wirginii. Dwa tygodnie po ukończeniu studiów w 1991 roku wyjechał do Polski z Korpusem Pokoju, gdzie spędził dwa lata w małym miasteczku w pobliżu granicy z Ukrainą. Postanowił pozostać w kraju nad Wisłą i rozpoczął pracę jako dziennikarz, a następnie pomógł zbudować sieć kin Silver Screen, wiodącego operatora multipleksów w Polsce, gdzie pełnił funkcję dyrektora finansowego, jak i później dyrektora generalnego.
Podczas pracy w Silver Screen Sean poznał Hugh Welchmana, producenta Piotrusia i Wilka. Gdy sprzedał swoją firmę zdecydował się dołączyć do kolejnych projektów Hugh - Zaczarowany Fortepian i The Chopin Shorts - jako koproducent. W 2012 roku Hugh zaprezentował Seanowi zwiastun swojego następnego filmu Twój Vincent. Sean od razu zakochał się w projekcie i dołączył do BreakThru jako partner biznesowy.
Łukasz L.U.C. Rostkowski - producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną, nagrodą Ale Sztuka i dwukrotnie Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. Za rozmach i odwagę swoich produkcji, eklektyzm oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne od zera zdobywał szacunek kolejnych krytyków oraz wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach kulturalnych.
Od 2002r. nagrał 16 studyjnych albumów konceptualnych oraz stworzył muzykę do wielu filmów, programów i spektakli, a jego muzyka została wykorzystana nawet w Oscarowym projekcie VR Inarritu i Lubezkiego - Carne Y Arena.
W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, reggae, folku, elektroniki i klasyki. Jego największą pasją jest łączenie muzyki z obrazem i słowem. W roku 2004 stworzył prywatną filozofię 4 galaktyk sztuki, która zakłada traktowanie Muzyki, Filmu, Grafiki i Słowa jako jednego sumarycznego przekazu.
Założyciel Rebel Babel Film Orchestra - międzynarodowego Big Bandu łączącego gatunki muzyczne i artystów ze światowych orkiestr. W ciągu 3 lat w projekcie wzięło udział 11 000 muzyków.
Absolwent Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Autor zdjęć do filmów fabularnych, dokumentalnych oraz reklamowych. Laureat nagrody za najlepszy debiut operatorski do filmu Sala Samobójców na festiwalu Camerimage (2011) oraz nagrody za najlepsze zdjęcia do filmu Princess na Festiwalu Filmowym w Jerozolimie (2014).
Jest autorem zdjęć do wielu produkcji międzynarodowych, m. in.: tureckiego Inflame (2017), amerykańskiego My Days of Mercy (2017) czy australijskiego The Babadook (2013), prezentowanych na festiwalach filmowych w Berlinie, Toronto i festiwalu Sundance. The Nightingale w reżyserii Jennifer Kent, zostało nagrodzone Nagrodą Specjalną Jury na 75. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.
Jego ostatnie realizacje fabularne to Sala Samobójców. Hejter w reżyserii Jana Komasy (2020) oraz My Neighbor Adolf w reżyserii Leona Prudovskiego (w produkcji).
Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC) oraz Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).
Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale malarstwa oraz w Szkole Filmowej w Łodzi na wydziale animacji.
Jako reżyser i twórca animacji tworzy projekty łączące plan aktorski i animację, posługując się wszelkimi technikami od klasycznych po komputerowe. W 2006 roku był supervisorem postprodukcji i animacji CG przy filmie lalkowym “Piotruś I Wilk”, nagrodzonym Oscarem w 2008 roku. Jego film “Świteź” był międzynarodową produkcją i wygrał ponad 20 nagród na międzynarodowych festiwalach. Premiera odbyła się na festiwalu Berlinale w 2011 roku.
Piotr ukończył Łódzką Akademię Sztuk Pięknych. Na początku swojej kariery imał się dosłownie każdego zajęcia malarskiego. Jednym z jego licznych projektów było malowanie leśnego tła i księżycowej nocy dla filmu Piotruś i Wilk. Tak po raz pierwszy dołączył do rodziny BreakThru Films. Następnie został szefem malarstwa w krótkometrażowym filmie Doroty Kobieli, Mały Listonosz, by później stać się jednym z „gangu czterech” malarzy zaangażowanych w prace badawczo-rozwojowe nad Twoim Vincentem oraz malujących zwiastun koncepcyjny pierwszej pełnometrażowej animacji malarskiej na świecie.
Piotr stał się głównym tutorem dla malarzy rozpoczynających trening malarski przygotowujący do pracy nad Twoim Vincenta, a następnie również supervisorem 125 malarzy pracujących nad projektem. Piotr odpowiedzialny był również za malowanie najtrudniejszych ujęć filmu.
Scenografka, dekoratorka wnętrz, autorka instalacji. Studiowała konserwację w Courtauld Institute of Art, kompozycję przestrzenną w Central St Martin’s School of Art oraz scenografię filmową i telewizyjną w School of 3D Design, w Kingston Upon Thames University. Członek UKIC (United Kingdom Institute for Conservation) sekcja malarstwa ściennego, SFP oraz BDDG (British Film Designers Guild). Nagrodzona na 34. FPFF w Gdyni za scenografie do filmów "Wszystko co kocham" oraz "Magiczne Drzewo". Autorka scenografii do blisko trzydziestu filmów fabularnych i kilku seriali m in dla HBO i ZDF.
Absolwentka Northwestern University (Wydział Projektowania Kostiumów Scenicznych). Laureatka Nagrody Europejskiej Akademii Filmowej w kategorii „najlepsze kostiumy” za film Pokot (2017). Pracuje głównie w filmie, jako jeden z najlepszych europejskich kostiumografów. Zaprojektowała kostiumy do ponad 50 filmów i programów telewizyjnych. Współpracowała m.in. z Peterem Greenwayem, Andrzejem Wajdą, Agnieszką Holland, Krzysztofem Zanussim, Katarzyną Adamik, Agnieszką Smoczyńską czy Małgorzatą Szumowską. Zaprojektowała także kostiumy do serialu science fiction Rok 1983 na platformie Netflix oraz dramatu wojennego The Liberator (premiera wkrótce). Katarzyna pracuje także w operze i teatrze.
Waldemar Pokromski, urodzony w Polsce, jeden z najbardziej cenionych na świecie charakteryzatorów; karierę rozpoczął w Babelsberg Studio w Niemczech w 1972 roku i od tego czasu współpracował z kilkoma największymi reżyserami filmów jak: Steven Spielberg, Roman Polański, Michael Haneke, Tom Tykwer, Volker Schlondorff, Andrzej Wajda, Oliver Stone, Terence Malick, Carlos Saura, Anthony Russo, Joe Russo, Paweł Pawlikowski itp.
Pracował przy ponad dziewięćdziesięciu produkcjach filmowych.
Cztery z nich zostały nagrodzone Oscarem: Lista Schindlera, Pianista, Fałszerze, Amour a cztery inne zostały nominowane do nagród Akademii.
Tomek rozpoczął współpracę z BreakThru Films jako szef działu IT w produkcji Piotruś i Wilk, a także pełnił tę samą rolę w projekcie Zaczarowany Fortepian i The Chopin Shorts, po czym został szefem studia w BreakThru w Gdańsku i kierownikiem produkcji w Twoim Vincencie. Tomek wraz z Dorotą Kobielą i Piotrem Dominiakiem zaprojektował innowacyjne stacje robocze do malowania animacji (PISF), dzięki którym możliwa była realizacja Twojego Vincenta. Jego obecna rola to producent liniowy filmu Chłopi.
Reżyserka obsady z bogatym doświadczeniem. Autorka obsady wielu filmów i seriali, które cieszyły się uznaniem publiczności. Ewa Brodzka jest lauretatką nagrody im. im Weroniki Migoń dla Reżysera Obsady 2018 za film "Cicha noc". Należy do światowego stowarzyszenia reżyserów obsady - International Casting Directors Network.
ADRES
Breakthru Productions Sp. z o.o.
Cieszyńskiego 15-17
81-881 Sopot
TELEFON
+48 58 333 47 33
E-MAIL
office@breakthrufilms.pl