Wybierz język:
PLEN
Kateryna Ocheredko

Kateryna Ocheredko

Supervisorka Animacji Malarskiej z Ukrainy

Kateryna jest ukraińską artystką która jest również członkinią Narodowego Związku Artystów Ukrainy. Od 2008 roku brała udział w wielu wystawach indywidualnych i uczestniczyła w ukraińskich i międzynarodowych konkursach. W 2020 roku otrzymała nagrodę "Silver Key Honor Award" od Cypryjskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W latach 2012-2018 wraz z siostrą pracowała nad mozaikowymi kompozycjami Katedry Przemienienia Pańskiego w Kijowie. Za tę pracę otrzymały nagrodę Metropolity Kijowskiego i całej Ukrainy Prymasa Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Włodzimierza. W latach 2016-2023 pracowała nad filmami animowanymi Twój Vincent i Chłopi jako supervisorka i animatorka. Jej prace są kolekcjonowane i wystawiane na Cyprze Ukrainie w Chinach i Egipcie. Jej ulubione media to malarstwo grafika mozaika i animacja.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
To była wielka przyjemność pracować z tym zespołem obserwować jego rozwój i sukces. Jestem wdzięczna za wsparcie profesjonalizm i zaangażowanie w projekt.

https://www.instagram.com/kateryna_ocheredko_art/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063685914051
https://www.linkedin.com/in/kateryna-ocheredko-079338a7/

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Vladimir Vinkić

Vladimir Vinkić

Supervisor Animacji Malarskiej z Serbii

Vladimir ukończył Wydział Sztuk Pięknych w Belgradzie oraz Accademia di Belle Arti we Florencji. Jego prace są fuzją różnych mediów - od malarstwa rzeźby ilustracji fotografii i cyfrowo generowanych obrazów 3D po animację i wideo. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych a jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach. W 2016 roku pracował jako animator przy produkcji filmu Loving Vincent. W ramach projektu Chłopi pracował jako kierownik artystyczny kierownik ds. malarstwa cyfrowego główny animator malarstwa olejnego oraz malarz klatek kluczowych.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Współpraca ze wszystkimi zespołami oraz dzielenie się wiedzą.

https://www.facebook.com/VladimirVinkicArtist/

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Biserka Petrovic

Biserka Petrovic

Supervisorka Animacji Malarskiej z Serbii

Biserka jest serbską artystką która ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych w Belgradzie i Accademia di Belle Arti we Florencji we Włoszech. Podczas studiów zdobyła włoskie norweskie i serbskie stypendia naukowe. Mieszkając we Florencji uczyła malarstwa w międzynarodowej akademii sztuki Accademia del Giglio i pracowała jako artystka w Muzeum Palazzo Strozzi. W 2016 roku pracowała także przy produkcji Twój Vincent. Zorganizowała 16 wystaw indywidualnych i ponad 40 wystaw zbiorowych w Serbii i we Włoszech. Jej prace są częścią prywatnych i publicznych kolekcji sztuki w Serbii i za granicą. Inspirują ją silne kontrasty percepcja i emocje.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Sprawianie że obrazy ożywają oraz praca z niezwykle utalentowanymi ludźmi.

www.biserkapetrovic.com
https://www.instagram.com/biserkapetrovic/

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Małgorzata Kuźnik

Małgorzata Kuźnik

Supervisorka Animacji Malarskiej z Polski

Małgorzata jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, dołączyła do Breakthru niedługo po ukończeniu studiów i zaczęła jako animatorka przy Loving Vincent. Po ukończeniu największej liczby klatek animacji spośród wszystkich malarzy, wróciła do Chłopów jako integralna część zespołu kreatywnego w roli malarza projektowego, przyczyniając się do ogólnego wyglądu filmu. Kontynuowała pracę jako supervisor malarstwa, a później została asystentką reżysera animacji. Poza swoim wkładem w BreakThru ukończyła murale na dużą skalę i została nagrodzona za własną pracę, a także za udział w wystawach grupowych.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Aistė Kanapickaitė

Aistė Kanapickaitė

Supervisorka Animacji Malarskiej z Litwy

Aistė Kanapickaite od najmłodszych lat interesowała się sztuką. Studiowała w Narodowej Szkole Sztuk Pięknych im. M. K. Čiurlionisa, a w 2017 r. uzyskała tytuł licencjata i magistra sztuk monumentalnych na Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Jako artystka tworzy w różnych dziedzinach i bada różne techniki. Jej pasja do mozaiki doprowadziła ją do pracy jako artystka mozaiki w Rawennie (Gruppo Mosaicisti, Koko mosaico) i Monachium (Munich Studios Gustav van Treeck GmbH). Dodatkowo, miłość do nowoczesnych technologii zainspirowała ją do stworzenia doświadczeń wirtualnej rzeczywistości.

Aistė jest również głęboko zainteresowana psychologią artystów i procesem twórczym.

Przez ostatnie dwa lata pracowała jako nadzorca nad malowanym filmem animowanym „Chłopi”.

Bierze udział w wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Weronika Adamska

Weronika Adamska

Malarka z Polski

Weronika Adamska to artystka wykorzystująca malarstwo, grafikę, tworzenie obiektów i instalacje jako narzędzia swojego wyrazu. Lubuje się w eksperymentowaniu, podążając ścieżką odtwarzania swojego artystycznego głosu. W swojej pracy konfrontuje nie wypowiedziane emocje swojego pokolenia - bezradność wobec katastrofy klimatycznej, samotność w półwirtualnym społeczeństwie itp.

Weronika ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, studiowała również na Uniwersytecie w Grenadzie w Hiszpanii. Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów oraz Polskiego Funduszu Humanitarnego we Francji, laureatką 1. Biennale Malarstwa Lubelskiej Wiosny. Stworzyła 3 wystawy indywidualne i brała udział w kilku wystawach zbiorowych, w tym międzynarodowych.

Przez niemal 1,5 roku Weronika maluje kadry dla nowej produkcji filmowej „Chłopi” studia BreakThru Films.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Dominika Andrzejewska

Dominika Andrzejewska

Malarka z Polski

Dominika Andrzejewska jest artystką specjalizującą się w malarstwie cyfrowym i projektowaniu graficznym. W 2021 roku ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Artystyczna. W 2016 roku ukończyła również Liceum Plastyczne w Bydgoszczy na kierunku Reklama Wizualna. Podczas swojej edukacji nauczyła się korzystać z różnych programów artystycznych i zdobyła takie umiejętności, jak projektowanie graficzne, sztuka tradycyjna i podstawy animacji. Lubi próbować nowych form sztuki, więc bycie malarką w projekcie „Chłopi” było dobrą okazją do nauki.

 

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Rita Anskaitienė

Rita Anskaitienė

Malarka z Litwy

Rita Anskaitienė jest artystką, animatorką 2D i 3D oraz ilustratorką książek dla dzieci. Narysowała wiele storyboardów do reklam. Rita ukończyła Szkołę Sztuki w Kownie oraz Akademię Sztuki w Wilnie. Pracowała nad wieloma krótkometrażowymi i pełnometrażowymi filmami animowanymi 2D i 3D w studiach w Litwie, Danii, Estonii, Łotwie, Polsce, Anglii, Norwegii, Rosji, Węgrzech i USA. Animowała film 2D "Laumės kerai" oraz film 3D "Aurora", które zostały nagrodzone nagrodą "Sidabrinės gervės" litewskiego kina. Pracowała nad serialem telewizyjnym "Skazochnij potrul", który otrzymał nagrodę TEFI Kids jako najlepszy serial na świecie.

W 2016 roku dołączyła do Związku Kinematografii w gildii animatorów, uzyskując status Artysty. Jest członkinią litewskiej sekcji literatury dziecięcej YBBY. Od 2021 roku Rita maluje kadry do nowej produkcji BreakThru Films "Chłopi".

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Konstancja Bartoszewska

Konstancja Bartoszewska

Malarka z Polski

Konstancja Bartoszewska studiowała na Accademia di Belle Arti di Napoli oraz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie uzyskała tytuł magistra malarstwa. Ukończyła także Nova Maska International Makeup School, specjalizując się w efektach specjalnych i charakteryzacji teatralnej. Jej artystyczna droga doprowadziła ją do osiągnięć w różnych dyscyplinach, w tym w projektowaniu graficznym, rekonstrukcji zabytków, efektach specjalnych do filmów i malarstwie muralowym. Wśród licznych artystycznych współprac pracowała dla Grupa13 Music Video Production, Teatru Muzycznego w Poznaniu, firmy Murall, festiwalu Feel oraz festiwalu Garbicz.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Karolina Belczyk-Behrendt

Karolina Belczyk-Behrendt

Malarka z Polski

Karolina jest konserwatorką i restauratorką dzieł sztuki. Ukończyła w 2013 roku Wydział Sztuk Pięknych w Toruniu na kierunku Konserwacja i Restauracja Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej. Studiowała również na Wydziale Sztuk Pięknych w Lublanie (Słowenia) i odbyła staż w Słoweńskim Muzeum Etnograficznym. Jej pasją jest ratowanie starych arcydzieł, aby mogły przetrwać we współczesnych czasach. Pracowała przy konserwacji wielu cennych dzieł sztuki i malowideł ściennych we Wrocławiu (freski Auli Leopoldyńskiej), Świdnicy i Jaworze (Kościoły Pokoju wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) oraz w wielu innych częściach Polski.

Karolina pracowała jako animator malarstwa przy filmie „Twój Vincent” w jednostce we Wrocławiu w 2016 roku. Niedawno przeprowadziła się do Gdyni i od ponad dwóch lat maluje klatki do nowej produkcji BreakThru Films „Chłopi”.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Maryna Boiko

Maryna Boiko

Malarka z Ukrainy

Maryna Boiko pochodzi z Ukrainy. Uzyskała dyplom w Kijowskim Państwowym Instytucie Sztuki Dekoracyjnej i Stosowanej oraz Projektowania, gdzie studiowała sztukę sakralną. Studiowała malarstwo sztalugowe w Narodowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury.
Maryna pracowała jako animator malarstwa w filmie „Loving Vincent” w Gdańsku w 2016 roku. Po tym projekcie pracowała w studiu mozaiki w Kijowie.

 

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Chantal Boso

Chantal Boso

Malarka z Austrii

Chantal Boso Flores to malarka mieszkająca we Florencji. Już jako dziecko rozwijała wielkie zainteresowanie rysowaniem i malowaniem, co wiele lat później skłoniło ją do wyjazdu do Florencji we Włoszech, aby studiować Wielkich Mistrzów. W 2020 roku ukończyła Angel Academy, kończąc program podstawowy pod opieką Michaela Johna Angela i Jereda Woznickiego, a w 2021 roku kontynuowała studia podyplomowe w Charles Cecil Studios, skupiając się na malarstwie portretowym. W tym czasie dowiedziała się o nowym projekcie Doroty Kobieli „Chłopi”, aplikowała, szczęśliwie została przyjęta, spakowała walizkę i przeprowadziła się do Sopotu w Polsce na sześć miesięcy, aby wnieść swój wkład w film jako malarz-animator.

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Milena Brkovic

Malarka z Serbii

Milena urodzona w 1996 roku w Belgradzie ukończyła Szkołę Projektowania w 2015 roku i w tym samym roku rozpoczęła studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Absolwentka studiów magisterskich w dziedzinie sztuk pięknych w 2020 roku na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem profesora Branko Rakovica. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i jest członkinią ULUS od 2022 roku. W przyszłości ma nadzieję pracować nad podobnymi projektami jak Chłopi.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Podobał mi się sam proces malowania animacji i zdobywanie nowych doświadczenień.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Sofija Bulog

Sofija Bulog

Malarka z Serbii

Sofija urodziła się w 1997 roku w Bor w Serbii. W 2020 roku ukończyła studia licencjackie na wydziale sztuk stosowanych w Belgradzie na kierunku malarstwo stosowane a w 2021 roku obroniła tytuł magistra na tym samym wydziale. Kilkakrotnie prezentowała swoje prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych. W 2021 roku została członkinią Związku Artystów Plastyków Serbii - ULUS. Mieszka i pracuje w Belgradzie. Jej sztuka służy jako brama do niezbadanych wymiarów w których metafizyczne koncepcje przeplatają się z gęstym gobelinem podświadomości. Poprzez skomplikowane pociągnięcia pędzla i żywą paletę Sofija ujawnia ukryte połączenia między tym co namacalne i eteryczne.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Praca nad filmem Chłopi pozwoliła mi połączyć moją pasję do sztuki z dynamicznym światem animacji sprzyjając tworzenia się kreatywnego środowiska w którym każda klatka stawała się płótnem do opowiadania historii. Atmosfera współpracy w zespole jedynie wzmacniała te doświadczenia.

https://www.instagram.com/sophe.art/

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Aleksandra Chrabąszcz

Aleksandra Chrabąszcz

Malarka z Polski

Aleksandra Chrabąszcz to malarka urodzona w Łodzi w 1995 roku. Studiowała Komunikację Wizualną na Politechnice Łódzkiej oraz Techniki Teatralne, Filmowe i Telewizyjne na Akademii Sztuk Pięknych w swoim rodzinnym mieście.
W swojej pracy skupia się głównie na tworzeniu autoportretów malowanych techniką olejną, używając kontrastowych, nasyconych kolorów, uważając, że jest to sposób na lepsze poznanie samej siebie. Oprócz malarstwa, jej obszar działania obejmuje także mural, rysunek, linoryt i rzeźbę. Aleksandra współpracowała również z studentami Łódzkiej Szkoły Filmowej, tworząc scenografię do etiud.
Jak mówi: "Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam dołączyć do zespołu malarzy BreakThru, to wspaniała przygoda współtworzyć projekt, którym jest film „Chłopi”.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Małgorzata Ciężak

Małgorzata Ciężak

Malarka z Polski

Jestem artystką z Krakowa, obecnie mieszkającą w Gdańsku, Polska. Uzyskałam dyplom z wyróżnieniem na wydziale projektowania graficznego w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Pracuję z różnymi mediami i dziedzinami, takimi jak malarstwo olejne, animacja, ilustracja, fotografia, instalacja i projektowanie graficzne. Lubię eksperymentować ze światłem, ruchem i przestrzenią w moich pracach. Zdobyłam pierwszą nagrodę na Eko Animation Slam 2023 oraz dwukrotnie Nagrodę Prezydenta Gdańska dla najlepszych studentów. Moja ręcznie malowana animacja "Take a Walk" została pokazana na wystawie finałowej konkursu Ożywienie w 2021 roku.

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Oskaras Dainovskis

Malarz z Litwy


Oskaras Dainovskis urodził się w 1998 roku. Doskonali swoje umiejętności artystyczne od ponad 10 lat, zarówno indywidualnie, jak i w różnych instytucjach. Ukończył edukację w Narodowej Szkole Sztuki im. M.K. Čiurlionisa i uzyskał licencjat z rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. Tworzył instalacje prezentowane na wystawach studenckich i sympozjach, a także pełnił role autora i wykonawcy w niektórych performance'ach. Skupiał się na eksplorowaniu relacji między obiektem a podmiotem, zastanawiając się nad ideą bycia dziełem sztuki.

Pracował jako nauczyciel malarstwa. Był również zaangażowany w aktorstwo, pracując w teatrze w Wilnie. Obecnie aktywnie doskonali się w malarstwie i animacji.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Mateusz Deryniowski

Mateusz Deryniowski

Malarz z Polski

Mateusz mieszka w Lubatowej wiosce koło Krosna na Podkarpaciu gdzie chodził także do szkoły plastycznej. Jego dalsza edukacja odbywała się w Krakowie na tamtejszym ASP (wydział malarstwa). Lubi malować ale interesują go również inne formy sztuki (grafika fotografia animacją tworzenie instalacji itp.) W przyszłości chciałby zarabiać na sprzedawaniu własnych obrazów.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Sama praca oraz przebywanie z inspirującymi ludźmi

https://www.instagram.com/deryniowski/

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Hanna Dobrodii

Malarka z Ukrainy

Hanna rozpoczęła swoją przygodę ze sztuką w szkole artystycznej kontynuowała naukę w Krymskiej Szkole Artystycznej imienia M. Samokysha a swoją edukację ukończyła w Kijowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje jako malarka i lubi ilustrować. Współpracowała z wydawnictwami "Piznaiko" w Ukrainie i "La Gazette" we Francji. Spędziła również dużo czasu na pracy z dziećmi. Hanna jest pozytywną i towarzyską osobą uwielbia podróżować i poznawać nowych ludzi.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Najmilej wspominam kreatywną atmosferę możliwość zdobywania nowej wiedzy i ciekawą pracę.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Piotr Dominiak

Piotr Dominiak

Malarz z Polski

Piotr ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i podejmował się każdej pracy związanej z malarstwem, jaką mu oferowano: szyldy sklepowe, murale, dekoracje teatralne. Gdy nie było prac malarskich, Piotr pracował dorywczo, w tym jako kucharz grillowy, aby być wolnym na wypadek, gdyby pojawiły się zlecenia malarskie.

Namalował tło do nagrodzonego Oscarem filmu "Piotruś i wilk". Następnie został mianowany szefem malarstwa animacyjnego w krótkometrażowym filmie Doroty Kobieli "Mały Listonosz".

Przy filmie "Twój Vincent"
Był szefem malarstwa animacyjnego od 2012 roku. Wraz z Dorotą Kobielą i Tomkiem Wochniakiem zaprojektował Stację Pracy nad Malarstwem Animacyjnym. Podczas preprodukcji Piotr był malarzem projektowym, artystą storyboardowym, głównym badaczem narzędzi i technik używanych przez Vincenta, odpowiedzialnym za przygotowanie materiałów referencyjnych dla malarzy oraz głównym instruktorem kursów szkoleniowych dla animatorów malarstwa. W trakcie produkcji nadzorował 125 malarzy oraz uczestniczył w planowaniu i realizacji zdjęć aktorskich. Animował wiele z najbardziej wymagających ujęć w filmie.

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Nina Drab

Malarka z Polski

Nina Drab – urodzona w 1995 r. w Radomiu. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie pracuje jako konserwator w Pracowni Konserwacji Dzieł Sztuki w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Oprócz konserwacji zajmuje się również malarstwem. Wykonuje głównie portrety oraz kopie dzieł sztuki. Jest laureatką wielu stypendiów i konkursów. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jej dzieła znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie. W 2023 r. została laureatką stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

Co najbardziej podobało Ci się w pracy przy filmie "Chłopi".
W pracy nad filmem "Chłopi" najbardziej podobał mi się sam proces twórczy oraz konfrontacja z noblowską powieścią wielkiego polskiego pisarza Władysława Reymonta która po przeszło stu latach nadal inspiruje kolejne pokolenia Polaków.

https://www.instagram.com/nina.drab/
https://www.facebook.com/nina.drab.RiM

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Teodora Dragan Nikolić

Teodora Dragan Nikolić

Malarka z Serbii

Teodora D. Nikolić urodziła się w 1997 roku. Ukończyła studia licencjackie z malarstwa w 2020 roku na Wydziale Sztuk Pięknych w Belgradzie, w klasie profesor Vesny Knežević. W 2021 roku ukończyła studia magisterskie z malarstwa na tym samym wydziale. Obecnie jest na drugim roku studiów doktoranckich na tym samym wydziale, a od 2021 roku jest zatrudniona jako asystentka naukowa na FLU i malarka-animatorka w filmie „Chłopi”. Otrzymała 7 nagród w dziedzinie malarstwa, zorganizowała 2 wystawy indywidualne i uczestniczyła w ponad 30 wystawach zbiorowych.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Aleksandra Đukić

Aleksandra Đukić

Malarka z Serbii

Aleksandra Djukic (Đukić) urodziła się w 1997 roku w Belgradzie, Serbia. Ukończyła studia magisterskie w 2021 roku na Wydziale Sztuk Pięknych w Belgradzie. Obecnie jest doktorantką na Wydziale Sztuk Pięknych, gdzie specjalizuje się w malarstwie. Jej prace są poświęcone badaniom tradycyjnych technik malarskich. Jej idea polega na łączeniu współczesnych i tradycyjnych elementów w jej obrazach. Jej badania doktoranckie koncentrują się na micie o Narcyzie, symbolach i kwestiach psychologicznych.

Zorganizowała cztery wystawy indywidualne w Belgradzie oraz uczestniczyła w ponad 20 wystawach zbiorowych w Serbii i za granicą (Chorwacja, Polska, Belgia). Otrzymała kilka nagród i wyróżnień za swoją pracę. Jako doktorantka pracuje na Wydziale Sztuk Pięknych jako stażystka. Od 2018 do 2021 roku była wolontariuszką kustosza w Muzeum Narodowym w Belgradzie. Od 2021 roku pracuje w studiu animacji DigitalKraft, przy produkcji filmu „Chłopi” dla BreakThru Films.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Rudolf Faja

Rudolf Faja

Malarz z Albanii

Rudolf Faja jest artystą wizualnym z Albanii. Ukończył studia w 2018 roku na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Szkodrze, specjalizując się w technikach druku graficznego. Studiował także animację, film i fotografię na Wydziale Sztuki w Nowej Goricy (Słowenia). Rudolf pasjonuje się historią sztuki i nieustannie eksperymentuje z różnymi technikami wyrazu wizualnego w rysunku i malarstwie. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych w Albanii i za granicą (Słowenia, Hiszpania, Francja, Turcja, Finlandia, Polska, Włochy) oraz wystawach indywidualnych w Durrës (Albania, 2020) i Paryżu (Francja, 2021). W 2018 roku Rudolf zdobył 3. nagrodę na Międzynarodowym Biennale Rysunku w Ferizaj (Kosowo). Prawie dwa lata temu przeprowadził się do Polski, dołączając do studia w Sopocie, aby pracować nad nową produkcją BreakThru Films „Chłopi”.

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Alexey Glazunov

Malarz z Ukrainy

Urodzony 14 kwietnia 1984 roku w Kijowie. W 2008 roku ukończył NAOMA uzyskując tytuł magistra. Członek Narodowego Związku Artystów Ukrainy od 2014 roku. Uczestniczył w malowaniu murali w Monastyrze Zverinetskim w Kijowie "Żywe Źródło" w Odesie oraz Monastyry Nowa Jerozolima  w Istrze.

W śród osiągnięć znajdują się:
• 2014: Złoty medal od prezydenta Palestyny Mahmouda Abbasa za projekt "Serce Pokoju".
• 2016: Uznanie Metropolity Odeskiego i Izmaila Agafangela za wkład w kulturę (malowidła świątynne w Nerubaiskoe).
• 2017: Uczestnictwo w wystawie "Źródło Kreatywności" Pekin.
• 2018 2019: Finalista 13. i 14. Międzynarodowego Konkursu ARC Salon z obrazami "Pegaz i Eos Bogini Świtu" oraz "Czas".
• 2019: Obraz "Mały Architekt" był finalistą międzynarodowego konkursu Portrait Now!2019 wystawionego w Muzeum Zamku Frederiksborg (narodowa galeria portretowa).
• 2021: Nagrodzony przez szefa Administracji Rejonu Peczerskiego za wkład w kulturę ukraińską.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Dobrze było zdać sobie sprawę z tego że sztuka i malatrstwo mogą stać się czymś więcej kiedy obrazy stawały się częścią kinematograficznego dzieła.

http://www.alexeyglazunov.com
https://www.instagram.com/alexeyglazunov_art

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Setareh Goodarzi

Setareh Goodarzi

Malarka z Iranu

Setareh Goodarzi jest irańsko-holenderską artystką, obecnie pracującą i mieszkającą w Polsce.
Po uzyskaniu tytułu licencjata w dziedzinie malarstwa (Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Teherańskiego) i magistra ruchomych obrazów (Uniwersytet TMU w Teheranie) przeniosła się do Holandii i uzyskała tytuł magistra animacji na AKV St. Joost w Bredzie.
Oprócz malarstwa tworzy krótkie filmy animowane przy użyciu różnych technik i mediów. W swoich pracach bada przejście między realizmem a iluzją.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Klaudyna Hady

Klaudyna Hady

Malarka z Polski

Klaudyna jest absolwentką Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wydziału Grafika i Malarstwo. Dyplom magistra sztuki obroniła z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Mariana Kępińskiego. W 2016 roku Klaudyna dołączyła do grupy animatorów w BreakThru Films gdzie malowała ujęcia do filmu Twój Vincent. W 2021/22 roku malowała ujęcia do Chłopów. Prowadziła w 2022/23 roku pracownię rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. Obecnie współpracuje ze studiem kontynuując swoją przygodę z animacją malarską. W swoich pracach podejmuje głównie takie tematy jak portret i pejzaż w technice olejnej. Eksperymentuje łącząc żywicę i drewno z malarstwem.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Tworzenie animacji i ludzie z którymi pracowałam

https://www.facebook.com/ KlaudynaHadymalarstwo
https://www.instagram.com/ klaudyna_hady

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Gabriela Hedjerci

Malarka z Polski

Gabriela Hedjerci to współczesna polska artystka. Pracuje głównie z tradycyjnymi technikami, takimi jak farby olejne. Urodziła się 6 lutego 1994 roku w Białymstoku. W latach 2010-2014 studiowała w Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, specjalizując się w rzeźbie drewnianej, i uzyskała tytuł artystki. W 2013 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2012-2013. Jedna z ośmiu laureatek 4. Edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Szkół Artystycznych - Dłużew 2013. W latach 2014-2019 studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i uzyskała tytuł magistra sztuki.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Mayra Hernandez Rios

Mayra Hernandez Rios

Malarka z Meksyku

Mayra urodziła się w Meksyku, być może w jakąś jesienną porę dnia. Studiowała animację na Edinburgh College of Art, gdzie odkryła cud sztuki eksperymentalnej i artystycznej animacji. W 2015 roku, kolega malarz Mark Boston przesłał jej link do projektu o nazwie "Twój Vincent", myśląc, że może ją to zainteresować i będzie pasowała do niego. Rok później Mayra dołączyła do ekipy malarzy w Breakthru Films, wracając w 2021 roku, aby wziąć udział w "Chłopach".

Mayra interesuje się praktycznie wszystkim; szczególnie lubi tematy związane z środowiskiem, układanki i naukę. Obecnie pracuje nad doskonaleniem swoich umiejętności w języku polskim.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Ira Hertsun

Ira Hertsun

Malarka z Ukrainy

Jestem ukraińską artystką urodzoną 5 września 1997 roku w Poltawie. Studiowałam w Szkole Sztuk Plastycznych w Poltawie od września 2007 roku do maja 2014 roku. W szkole uczyłam się takich dyscyplin jak rzeźba, malarstwo, grafika, sztuka dekoracyjna oraz historia sztuki.

Po ukończeniu szkoły, rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Narodowym "Yuri Kondratyuk Polytechnic", gdzie przez sześć lat zdobyłam dwa stopnie naukowe - licencjata i magistra. W trakcie moich studiów brałam udział w różnych festiwalach i konkursach artystycznych, zdobywając nagrody (I, II, III miejsca) oraz uczestnicząc w wystawach.

W 2019 roku zdobyłam pierwsze miejsce na Body Ceramic Fest Ukraine. Moje prace znajdują się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych kolekcjach. Jedno z moich dzieł jest również wystawione za granicą, w Muzeum Historii Kultury Miasta Görlitz. Dodatkowo, pracowałam jako artystka w projekcie animacyjnym "Chłopi" w kijowskim studio animacyjnym UkrKino we współpracy z polskim studiem Break Thru Films.

Poza sztuką interesuję się także aktorstwem (teatr), literaturą, językami obcymi (filologia) oraz wolontariatem.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Yuliia Ilkaieva

Yuliia Ilkaieva

Malarka z Ukrainy

Yuliia Ilkaieva jest projektantką i artystką wolnego ducha. Ukończyła w 2020 roku Narodowy Uniwersytet "Zaporizhzhia Polytechnic" w Zaporizhzhia na kierunku Projektowanie. Ukończyła kursy z zakresu tworzenia grafiki trójwymiarowej (3D) i zainteresowała się animacją. W 2022 roku została zatrudniona do pracy przy produkcji "Chłopi" w studiu w Kijowie jako animator malarski. Kilka miesięcy później przeniosła się do Lwowa i kontynuowała pracę nad projektem jako malarka cyfrowa.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Isidora Ivanović

Isidora Ivanović

Malarka z Serbii

W 2004 roku Isidora ukończyła studia magisterskie w Moskiewskim Państwowym Akademickim Instytucie Sztuk w Rosji. Miała ponad 18 wystaw indywidualnych i ponad 40 wystaw zbiorowych w Serbii i za granicą. Jest laureatką Specjalnego wyróżnienia za wkład w serbską sztukę "Kolory Serbii", Moskwa, Rosja, 2013. Jest również laureatką Specjalnego wyróżnienia za wkład w Art Fest @ Doral, Miami, Floryda, USA, 2012. Otrzymała także Specjalne wyróżnienie za wkład i promocję sztuki wśród kultur na Uniwersytecie Carlosa Albizu w Miami, Floryda, USA, 2012. W 2008 roku zdobyła nagrodę Rosyjskiej Narodowej Akademii Sztuk. Isidora założyła Stowarzyszenie Sztuki "DivArt" i Galerię Sztuki "Atelier DivArt" w Belgradzie. Przez dwa lata pracowała nad freskami w Serbskim Kościele Prawosławnym w Zagrzebiu, Chorwacja. Jest członkinią Stowarzyszenia Artystów Sztuk Pięknych i Projektantów Użytkowych Serbii. Jej prace są prezentowane w galeriach w USA, Rosji i Serbii. Mieszka i pracuje w Belgradzie.

 

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Nađa Jovanović

Nađa Jovanović

Malarka z Serbii

Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych w Belgradzie. Pracuje jako malarka, ilustratorka i autorka storyboardów. Była częścią zespołu pracującego nad projektem „Twój Vincent”, a także pracowała jako animator malarski przy filmie „Chłopi” dla produkcji BreakThru Films.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Alicja Kajtanowska

Alicja Kajtanowska

Malarka z Polski

Alicja jest artystką wizualną. Zajmuje się  głównie malarstwem olejnym i rysunkiem. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Filozofii na Uniwersytecie Gdańskim. W roku 2017 obroniła dyplom w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego. Była rezydentką Pomorskiego Inkubatora Kultury oraz stypendystką Miasta Gdańska (Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska dla osób fizycznych 2021). Najbardziej inspirują ją ludzkie historie zapisane na twarzach portretowanych osób.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Praca nad filmem Chłopi pozwoliła mi połączyć moją miłość do malarstwa z fascynującą sztuką animacji filmowej. Możliwość współpracy w międzynarodowym zespole sprawiła że mogłam nauczyć się wiele od innych artystów

alicjakajtanowska.pl  
https://www.instagram.com/alicjakajtanowska/

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Nataša Kekanović

Nataša Kekanović

Malarka z Serbii

Uznana malarka i ilustratorka mody pochodząca z Belgradu, obecnie mieszkająca w Zagrzebiu. Znana ze swojego unikalnego stylu artystycznego, który doskonale łączy żywe kolory i precyzyjne detale, jej prace zdobyły międzynarodowe uznanie. Jej uderzające ilustracje mody są poszukiwane w branży, prezentując jej błyskotliwe zrozumienie wzorów tekstylnych i projektowania ubrań. Z licznych osiągnięć na swoim koncie, Nataša nadal przedefiniowuje granice, pozostawiając swoje piętno zarówno w świecie sztuki, jak i przemysłu mody. Pozostaje oddana swojemu rzemiosłu, dążąc do inspiracji innych swoimi żywymi, porywającymi pracami.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Jūratė Kluonė

Jūratė Kluonė

Malarka z Litwy

Jurate Kluone jest malarką i członkinią Litewskiego Stowarzyszenia Artystów od 2013 roku. Ukończyła studia magisterskie w 2012 roku na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. Przeprowadziła kilka wystaw indywidualnych i brała udział w licznych wystawach zbiorowych. Jurate uczestniczy również w projektach sztuki ulicznej; jest współautorką największego muralu ulicznego na Litwie, który został namalowany w 2015 roku w Kaunasie, w miejscowości Urmas. Pasją Jurate jest malarstwo portretowe. W 2023 roku była kuratorką i jednocześnie uczestniczyła w wystawie portretowej "Malarzę cię". Przez ostatnie kilka lat uczyła się w szkole ikonografii i badała starożytne techniki malowania ikon bizantyjskich. W 2021 roku pracowała jako animator malarstwa w grupie artystów z Wilna, malując klatki do nowej produkcji filmowej "Chłopi" dla Break Thru Films.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Anna Kluza

Anna Kluza

Malarka z Polski

Anna Kluza, urodzona w 1985 roku w Czarnkowie, Polska.

Jestem absolwentką Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ukończyłam studia z dyplomem w zakresie rzeźby w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego oraz z dodatkowym programem z Rysunku i Małych Form Rzeźbiarskich. Dzięki stypendium ERASMUS odbyłam letni semestr na Akademii Sztuk Pięknych w Perugii (Włochy). Maluję, rzeźbię i tworzę animacje malarskie. Te trzy obszary przenikają się i uzupełniają pod wieloma względami, dając mi wiele radości w tworzeniu i możliwość wyrażenia tego, co dla mnie ważne. W moich pracach malarskich i rzeźbiarskich stosuję oryginalną technikę z wykorzystaniem włókien lnianych, co pozwala moim obrazom "wychodzić" w przestrzeń i zyskiwać trzeci wymiar, jak również zagłębiać się w głębie wyrzeźbionych form. W mojej technologii rzeźbiarskiej używam barwionych włókien lnianych, materiału pobranego z natury. Miałam okazję prezentować moje prace na wielu wystawach indywidualnych i uczestniczyć w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Jako malarka, animatorka i nadzorca, współtworzyłam „Twój Vincent”, studio BreakThru Films (2017). Portret Vincenta van Gogha namalowany przeze mnie dla filmu stał się ikoną produkcji. Pracowałam także nad teledyskiem do piosenki „Nad Ranem” autorstwa Marka Wińskiego, reż. Dorota Kobiela i January Misiak, oraz nad krótkometrażowym filmem „Vilains”, studio Easy Tiger (2021), reż. Flora Molinie i Emma Degoutte. W 2023 roku pracowałam nad filmem „Chłopi”, studio BreakThru Films. Obecnie pracuję nad filmem „Powstaniec”, reż. Anna Piasek-Bosacka.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Maria Kola

Maria Kola

Malarka z Polski

Maria jest absolwentką kierunku Konserwacja Dzieł Sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Toruniu ze specjalizacją restauracji malarstwa. Dyplom magisterski obroniła z wyróżnieniem. W roku 2021- 2023 malowała ujęcia do filmu animowanego Chłopi. Obecnie kontynuuje swoją twórczość ze szczególnym uwzględnieniem malarstwa olejnego. Specjalizuje się w malowaniu kopii malarskich ale jej ulubionymi stylami malarskimi w których również tworzy są style współczesne. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Codzienna praca rozwijałjąca moje hobby i przebywanie w artystycznym środowisku z innymi utalentowanymi ludźmi.

https://www.instagram.com/marysiacola?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igsh=ZDNlZDc0MzIxNw==

https://www.tiktok.com/@marysiacola

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Martina Koljenšić

Martina Koljenšić

Malarka z Serbii

Martina to malarka akademicka i zawodowa śpiewaczka operowa. W 2020 roku ukończyła studia z malarstwa akademickiego. Jej styl malarski opiera się na studiowaniu stylów dawnych mistrzów i artystów takich nurtów jak renesans barok rokoko klasycyzm romantyzm realizm i impresjonizm. Na jej spojrzenie na sztukę duży wpływ miało wykształcenie muzyczne i dobra znajomość historii muzyki malarstwa i sztuk wizualnych co wzmocniło jej zainteresowanie dawnymi ideałami malarskimi. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Do tej pory miała cztery udane wystawy indywidualne w Belgradzie: "Muzyka na płótnie" w Centralnym Klubie Wojskowym (2018) "Concentiõ" w Galerii Ostavinska (2020) "L'art pour l'art" w Domu Djura Jakšića (2020) i "Candor" w Galerii "Stepenište" (2021). Poza karierą malarską artystka odnosi sukcesy jako śpiewaczka operowa i zagrała kilka głównych ról w Serbskim Teatrze Narodowym.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Praca nad filmem pozwoliła mi być częścią czegoś wyjątkowego odkrywać innowacyjne techniki ożywiać obrazy i jednocześnie doskonalić swoje umiejętności malarskie.

https://www.instagram.com/martina.koljensic.art
https://martinakoljensic.wixsite.com/mysite

 

https://www.instagram.com/martina.koljensic.art
https://martinakoljensic.wixsite.com/mysite

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Małgorzata Kornecka-Drąg

Małgorzata Kornecka-Drąg

Malarka z Polski

Małgorzata Kornecka-Drąg (MaKaDo) jest eksperymentalną artystką, pracującą w różnych mediach, z doświadczeniem w dziedzinie konserwacji sztuki. Ukończyła Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 2014 roku oraz uczestniczyła w programie Life-long Learning Erasmus w Atenach na wydziale Zabytków Kultury. Studiowała także na Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach Porównawczych Studiów Cywilizacji.

W przeszłości jej poszukiwania muzyczne i próby wyrażania emocji przez muzyków zespołu zaowocowały wystawą w jednym z najbardziej znanych klubów jazzowych "Piwnica pod Baranami". Obecnie interesuje się transgresją, czyli tym, jak obiekty, nasze postrzeganie ich, kształty, kolory, emocje i idee przenikają się nawzajem, sprawiając, że obiektywność czegokolwiek staje się niepewna. Nadal bawi się rytmami i kolorami, choć w inny sposób, niż gdy była zainteresowana muzyką.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Agnieszka Korzeniowska

Agnieszka Korzeniowska

Malarka z Polski

Agnieszka Korzeniowska jest konserwatorką i restauratorką dzieł sztuki. Dorastała w Mysłowicach i studiowała konserwację i restaurację dzieł sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, specjalizując się w konserwacji i renowacji malarstwa. Po ukończeniu studiów pracowała jako konserwatorka w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie i założyła własną firmę. Od maja 2021 roku pracuje dla Breakthru Films nad filmem „Chłopi” jako animator malarski, malarz cyfrowy, matte painter i artysta koncepcyjny. Po zakończeniu projektu planuje przeprowadzkę do Pragi. Jej zainteresowania obejmują m.in. malarstwo, kopiowanie malarstwa, podróże i kino.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Mariia Kovtunovych

Mariia Kovtunovych

Malarka z Ukrainy

Mariia jest ukraińską ilustratorką projektantką i artystką. Zajmuje się ilustracją cyfrową grafiką i malarstwem olejnym. Urodziła się w Czernihowie na Ukrainie a od 2022 roku mieszka w Gdańsku. Mariia odkryła że kreatywność jest wielkim wsparciem w trudnych czasach służąc jako podpora nie tylko dla samej artystki ale także dla osób wokół niej - dlatego nadal będzie tworzyć.

https://www.instagram.com/fox_with_chicken_in_the_box/
https://www.behance.net/version1701
https://ocheredkokovtunovych.etsy.com

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Marta Krasowska

Marta Krasowska

Malarka z Polski

Marta urodziła się w 1992 roku w Olecku. Jest absolwentką wydziału malarstwa ASP w Gdańsku ze specjalizacją sztuka w przestrzeni publicznej. Zajmuje się malarstwem w technice mieszanej malarstwem cyfrowym ilustracją oraz animacją. Uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych współrealizatorka sgraffito na ul. Szerokiej w Gdańsku. Interesuje się sztuką bioartu performancem i malarstwem materii. Prywatnie miłośniczka psów i filmów animowanych.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
W pracy nad filmem Chłopi najbardziej ceniłam sobie możliwość pracy z wyspecjalizowanym zespołem kreatywnych ludzi. Dzięki temu doświadczeniu mogłam się wiele nauczyć i pracować w fantastycznej atmosferze.

https://www.artstation.com/marta12

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Lenka Krstić

Lenka Krstić

Malarka z Serbii

Lenka jest absolwentką Akademii Malarstwa Klasycznego. Umiejętności zdobyte podczas studiów wykorzystała w malarstwie ściennym którym obecnie najczęściej się zajmuje. Od murali na zamówienie po tętniące życiem projekty uliczne jej prace zdobią teraz miejskie ściany i cieszą oko harmonijnym połączeniem klasycznej finezji i współczesnego storytellingu pozostawiając trwałe wrażenia wizualne na odbiorcach. Lenka zarządza dynamicznym zespołem artystów tworzących murale sprawiając że indywidualne talenty tworzą tętniące życiem dzieła sztuki które zdobią zarówno przestrzenie korporacyjne jak i ulice miast.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Zdobyłam cenne doświadczenie mogąc dbać o ciągłość pracy na projekcie i stale ucząc się od moich przełożonych.

https://www.viralmural.rs/
https://www.instagram.com/viral_sr/
https://www.linkedin.com/in/lenka-krsti%C4%87-2b311a258/?originalSubdomain=rs

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Kristina Kurylo

Malarka z Ukrainy

Kristina Kurylo, 22 lata. Wykwalifikowana artystka-restauratorka z uzyskanym tytułem licencjata i magistra w programie edukacyjnym i zawodowym "Restauracja Malarstwa Sztalugowego i Monumentalnego". Spędziłam wiele czasu i wysiłku na naukę malarstwa i rysunku. Moim celem jest dostarczanie dzieł sztuki najwyższej jakości, wykorzystując wyostrzone spostrzeżenie dla detali. Jestem uprzejma i odpowiedzialna w komunikacji. Posiadam tradycyjne fundamenty w sztuce oraz silne zrozumienie podstawowej wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności akademickiego malarstwa i rysunku.

Interesuję się szczególnie dziedzictwem artystycznym i kulturowym.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Sergey Kushanov

Sergey Kushanov

Malarz z Ukrainy

Serhiy Oleksandrovich Kushanov, urodzony 11 grudnia 1987 roku, pochodzi z regionu dniepropietrowskiego, gdzie spędził swoje dzieciństwo pośród malowniczych dolin, rzek i wąwozów. Po ukończeniu liceum o profilu artystycznym w 2005 roku, rozpoczął studia na Wydziale Sztuk Uniwersytetu Narodowego im. Krywego Rihu, gdzie intensywnie opanowywał wszystkie techniki malarskie i uczestniczył w działalności studenckiej.

W 2010 roku ukończył studia na Wydziale Sztuk, specjalizując się w sztukach pięknych, etyce i estetyce. Od października 2011 roku mieszka w Kijowie, gdzie pracuje jako karykaturzysta, ilustrator literatury dziecięcej i równocześnie zajmuje się twórczością artystyczną.

W marcu 2013 roku odbył się wieczór artystyczny przy akompaniamencie muzyki w Domu Naukowców w Kijowie. Od 2013 roku intensywnie zajmuje się malarstwem wnętrz, bierze udział jako karykaturzysta w programach telewizyjnych "Pravdyvoshow z Evą Bazhen", "Applies to everyone" na kanale telewizyjnym "Inter".

W 2015 roku został zwycięzcą konkursu talentów ARTALIGA 2015 "Świat Sztuki" w kategorii "Sztuki Piękne" i od tego czasu jest aktywnym członkiem jury na konkursie talentów "Świat Sztuki" w kategorii "sztuki piękne i fotografia". W 2016 roku brał udział we wszystko-ukraińskich, regionalnych wystawach Artweeks w Ukrainie, wystawił prace na Artweeks w Chinach w Pekinie i Stambule.

W marcu 2017 roku uczestniczył w wystawie "Wiosna, wiosna..." w galerii "Globus" w Centrum Produkcji Boyko. Głównym kierunkiem jego działalności jest malarstwo, równolegle zajmuje się artystycznym malowaniem wnętrz, wyst

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Marta Łaszczyk

Marta Łaszczyk

Malarka z Polski

Marta urodziła się w Polsce w 2001 roku. Pracuję w Breakthru jako malarka animacji od 2022 roku. Studiuję projektowanie graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uwielbiam być otoczona naturą i spędzać czas ze znajomymi.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Małgorzata Lengiewicz

Małgorzata Lengiewicz

Malarka z Polski

Małgorzata Lengiewicz to polska malarka i graficzka urodzona w Białymstoku. W 2020 roku ukończyła Politechnikę Białostocką na kierunku Grafika. Jej największą pasją jest malarstwo plenerowe, zajmuje się również fotografią otworkową i tworzy krótkie animacje poklatkowe. Obecnie mieszka w Sopocie, gdzie pracuje jako animator obrazu przy nowej produkcji BreakThru Films „Chłopi"

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Boghdan Makarenko

Boghdan Makarenko

Malarz z Ukrainy


Bohdan urodził się w 1991 roku w Kijowie. Po ukończeniu z wyróżnieniem dziecięcej szkoły artystycznej, rozpoczął studia na Narodowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury. W 2014 roku ukończył studia z tytułem Magister, specjalizacja "Malarstwo sztalugowe" w pracowni prof. V.I. Gurina. W 2018 roku z sukcesem ukończył studia podyplomowe na tym samym wydziale.

Jest laureatem wielu konkursów i olimpiad międzynarodowych: trzykrotnie medalistą ogólnokrajowych konkursów (dwukrotnie pierwsze miejsca i trzecie miejsce). W latach 2002, 2003 i 2005 zdobył pierwsze miejsce w konkursie miejskim w Kijowie. W 2004 roku wygrał w europejskim konkursie "Europa w Szkole", otrzymując nagrodę Rady Europy. Od 2009 roku jest aktywnym uczestnikiem wystaw ogólnokrajowych i międzynarodowych plenerów.

Od 2017 roku jest wymieniony wśród artystów międzynarodowych. W 2020 roku został laureatem międzynarodowego konkursu plenerowego "Najlepszy Artysta 2020".

Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Ukrainie i za granicą, a także w muzeach sztuki regionalnej w Czerniowcach i Winnicy oraz w muzeach etnograficznych w Lubnym i Winnicy. Od 2015 roku jest członkiem Związku Artystów Ukrainy.

Bohdan od dzieciństwa czerpał niezmierną przyjemność z malowania i rysowania. Ta rekreatywna aktywność szybko przerodziła się w pasjonujące hobby, gdy zainteresowanie artystycznymi interpretacjami i przedstawieniami rosło. Wybór przyszłego zawodu, według niego, powinien być zgodny z indywidualnymi zdolnościami i talentami. Najbardziej lubi malarstwo. Wybrał tę ścieżkę nie dla tego, aby podążać za trendem i tłumem, ale dlatego, że sztuka piękna pobudza jego uwagę przestrzenną i budzi w nim pragnienie eksploracji. Jego praca wymaga oddania jej całej energii i pasji, a osiągnięcie doskonałości wymaga pełnego poświęcenia.

Bohdan eksperymentował z kilkoma technikami, takimi jak akryle, pastele i akwarele, ale oleje są jego najbardziej preferowanym medium. Przyroda zawsze była jego największym nauczycielem i źródłem inspiracji i technik. Dążył do doskonalenia swojego rzemiosła przy każdym nowym krajobrazie lub obrazie zwierząt, które malował. Francuscy impresjonistyczni malarze, takie jak Claude Monet, Camille Pissarro i Pierre-Auguste Renoir, popularyzowali malarstwo plenerowe, a wiele ich dzieł powstawało na świeżym powietrzu. Dla niego ważnym osiągnięciem jest udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Wybrane wystawy indywidualne:
2010-2013 - „Kwartal Artystyczny Gurzuf”, Hurzuf, Ukraina.
2012, 2014 - Centrum Kultury w dzielnicy Darnyckiej, Kijów, Ukraina.
2013 - Galeria "Art - Mix", Kijów, Ukraina.
2013 - Sala wystawowa Narodowego Uniwersytetu Technicznego Ukrainy, Politechnika Kijowska.
2013 - Sala wystawowa Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury.
2013 - „Grekova Art Studio” Kijów, Ukraina.
2010, 2015 - Muzeum Sztuki w obwodzie czerniowieckim.
2015-2019 - Festiwal charytatywny "Szczęśliwe Dnoły", Narodowa Opera im. Tarasa Szewczenki i Teatr Narodowy w Kijowie, Ukraina.
2015-2018 - Sala wystawowa Narodowej Akademii Sztuk Pięknych, Kijów, Ukraina.
2015 - "ARTMONE studio", Kijów, Ukraina.
2015 - "O-Fest" - Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, Kijów, Ukraina.
2017- Uniwersytet Techniczny im. Winnyckiego (sala wystawowa), Winnica, Ukraina.
2017- Galeria "BUZOK", Charków

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Mariusz Maksel

Malarz z Polski

Mariusz ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach – Wydział Artystyczny w Cieszynie. Obecnie kontynuuje swoją pracę twórczą poświęcając się malarstwu. W swoich pracach często oddaje atmosferę samotności tajemniczości i melancholii miejskich ulic. Przedstawione na obrazach budynki ulice a także postacie ludzkie mogą być interpretowane jako symbole codzienności alienacji czy zgiełku wielkomiejskiego życia. Obrazy tworzy w technice olejnej. Finalista 22. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych „Promocje” (2012) oraz II edycji „Projektu Edukacja Artystyczna” – ogólnopolskiego konkursu na najlepszy dyplom magisterski z lat 2011/2012. Finalista V Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego Bydgoszcz 2022. Na długiej liście konkursu malarskiego Jackson’s Painting Prize 2022 oraz 2023

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Chwila kiedy pojawia się ruch przekształcając statyczny obraz malarski w pulsującą formę życia.

https://www.instagram.com/maksel.art/
https://makselpainting.wixsite.com/malarstwo

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Gintarė Maskaliūnienė

Gintarė Maskaliūnienė

Malarka z Litwy

Nazywam się Gintarė Maskaliūnienė i jestem artystką z Litwy. Urodziłam się (1988) i wychowałam we wsi Išlaužas. Ukończyłam kierunek malarstwo na Akademii Sztuk Pieknych w Wilnie gdzie uzyskałam tytuł licencjata (2010) a później magistra (2012) malarstwa. Od 2016 roku jestem członkinią Lithuanian Artists Union. Moja technika malarska charakteryzuje się lekkością. W pracach mieszam techniki malarstwa kredkami i farbami olejnymi. tematem który interesuje mnie najbardziej jest relacja pomiedzy zwierzętami domowymi a ludźmi w kontekście nowoczesnego świata. Organizuje wystawy indywidualne uczestnicze w wystawach grupowych na Litwie i za granicą od 2008 roku.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Podobało mi się malowanie bardzo różnych scen. Dużo sie nauczyłam podczas tej pracy.

https://www.instagram.com/ginmar_art?igsh=MTQyZ2kxNW01NjRsMg==


Poprzedni
Natępny
Wstecz
Rūta Matulevičiūtė

Rūta Matulevičiūtė

Malarka z Litwy

Ruta Matuleviciute jest malarką i artystką interdyscyplinarną mieszkającą w Wilnie, Litwa. Obecnie studiuje na Maharishi International University w Fairfield, Iowa, USA. W swojej praktyce artystycznej Ruta Matuleviciute koncentruje się na transformacyjnej podróży indywidualnej, a jej metoda to kreatywność oparta na świadomości. Ruta Matuleviciute ma tytuł magistra sztuk pięknych (MFA) w dziedzinie malarstwa uzyskany na Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych i od 2019 roku jest członkinią Związku Artystów Litewskich.

Ruta Matuleviciute ma doświadczenie w renowacji dziedzictwa architektonicznego na Litwie (Dom-Muzeum Venclauskiai w Szawlach oraz Litewska Filharmonia Narodowa w Wilnie), kuratorstwie sztuki (galeria Ideas Block oraz indywidualna praktyka) i zarządzaniu mediami społecznościowymi (galeria THE ROOM, Litewskie Narodowe Centrum Medytacji Transcendentalnej).

Ruta Matuleviciute zaprezentowała kilka wystaw indywidualnych, takich jak "Animal Farm" w Galerija T.2 w 2023 roku, "Atlantis" w galerii St. John’s Street w 2021 roku, "SPHERE" w Galerii THE ROOM w 2018 roku. Była finalistką konkursu The Young Painter Prize w 2019 roku, a w kolejnym roku przedstawiła swój performance "HOT Salon" na targach sztuki Art Vilnius’20. Ruta Matuleviciute jest współzałożycielką inicjatywy artystycznej Meditators.art.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Gustė Mergiūnaitė

Gustė Mergiūnaitė

Malarka z Litwy

Gustė Mergiūnaitė, lat 28, litewska artystka, która od najmłodszych lat pasjonuje się sztuką oraz rzemiosłem, a także światem filmu, szczególnie animacji. Uzyskała licencjat z Rzemiosła Artystycznego i Jubilerstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. Brała udział w kilku konkursach w Litwie i za granicą, w kategorii malarstwa, plakatów, znaczków pocztowych, biżuterii oraz tworzenia mediów mieszanych. Realizując swoje marzenia, przez ostatnie kilka lat pracuję jako malarka i animatorka, kontynuując jednocześnie tworzenie własnych dzieł sztuki.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Kamila Michałowska

Kamila Michałowska

Malarka z Polski

Kamila Michałowska jest malarką i scenografką. Ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w 2002 roku. Współpracowała z Operą Nova w Bydgoszczy przy realizacji spektakli baletowych "Pan Twardowski" i "Kopciuszek". Kamila pracowała jako animator malarski przy filmie "Twój Vincent" w Gdańsku w 2016 roku oraz przy filmie "Chłopi" w latach 2022/23. Mieszka i pracuje w Toruniu. Pracuje w dziedzinach malarstwa, grafiki komputerowej i animacji.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Olena Mishyna

Olena Mishyna

Malarka z Ukrainy

Urodziła się 26 lutego 1995 roku w mieście Dniepr na Ukrainie.

Od września 2010 do czerwca 2013 roku uczęszczała do Dniepropetrowskiego Teatralno-Artystycznego College'u (DTHK) w Dnieprze, specjalizując się w "Malarstwie".

Od września 2013 do grudnia 2018 roku studiowała na Charkowskiej Państwowej Akademii Projektowania i Sztuk (KhDADM) w Charkowie, skupiając się na programie edukacyjnym "Malarstwo Sztalugowe", i uzyskała stopień magistra w ramach studiów stacjonarnych.

Od 2017 roku jest członkiem Związku Artystów Ukrainy.

Od 2019 do 2021 roku pracowała prywatnie prowadząc zajęcia z rysunku dla dzieci z autyzmem.

Dodatkowe informacje:
Specjalizuje się w malarstwie olejnym portretów, pejzaży, martwych natur i kompozycji narracyjnych, eksperymentując z różnymi technikami i kolorami.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Miljana Mitrović

Miljana Mitrović

Malarka z Serbii

Miljana urodziła się w Belgradzie. Ukończyła tam Wydział Sztuk Pięknych z tytułem magistra malarstwa. Wcześniej ukończyła Szkołę Projektowania gdzie otrzymała nagrodę dla najlepszej studenkti na wydziale projektowania tekstyliów. Uczęszczała również do Szkoły Talentów (Lady School w Belgradzkim Centrum Młodzieży) i brała udział w wielu projektach i wystawach. W swojej twórczości skupia się głównie na portretach i martwej naturze.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Cieszyło mnie gdy moje malarstwo ożywało.

https://www.instagram.com/ja.slikar/
https://www.facebook.com/ja.slikar.mm
https://www.saatchiart.com/jaslikar

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Aleksandra Młynarska

Aleksandra Młynarska

Malarka z Polski

Urodzona w 1996 roku w Radomiu, Polska. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu w 2015 roku na wydziale rzeźby, a następnie ukończyła studia magisterskie na kierunku Konserwacja i Restauracja Sztuki na wydziale Konserwacji Malarstwa i Polichromowanej Rzeźby na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w 2021 roku. Fascynuje się technikami malarstwa starych mistrzów, tworząc kopie ich dzieł oraz własne projekty malarskie, zwłaszcza w tematach portretów i pejzaży.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Tijana Mrvošević

Tijana Mrvošević

Malarka z Serbii

Tijana Mrvošević jest malarką urodzoną w Nikšiciu, Czarnogóra, w 1993 roku. Uzyskała stopień na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Czarnogóry w 2015 roku. Kontynuując tę drogę, podjęła studia magisterskie w dziedzinie malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Sztuk w Belgradzie. Studiowała także przez jeden semestr na Narodowej Akademii Sztuk w Sofii, Bułgaria. Jej główny obszar zainteresowań artystycznych koncentruje się na abstrakcyjnej geometrii i eksploracji koncepcji czasu w malarstwie. Brała udział w licznych wystawach, gdzie jej prace były prezentowane zarówno publiczności krajowej, jak i międzynarodowej. Poprzez swoją sztukę Tijana stara się odkrywać złożoności formy, koloru oraz głęboką koncepcję czasu, zapraszając widzów do fascynującej podróży, gdzie emocje i percepcje się przenikają. Przeprowadziła się do Belgradu, gdzie przez ponad dwa lata maluje kadry dla nowej produkcji filmowej BreakThru Films pt. „Chłopi”.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Martyna Mulska

Martyna Mulska

Malarka z Polski

Projektantka graficzna, która kocha eksplorować świat wizualny. Odkrywanie zależności wizualnych i efektów różnych połączeń, takich jak kolory, struktury, ruch, itp., jest dla mnie fascynujące. Czuję to szczególnie w malarstwie, gdzie jak przez soczewkę widzę cały proces. To, co mnie najbardziej inspiruje, to rzeczywistość i natura, w której żyjemy. Dlatego często podróżuję między miastami i krajami :)

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Olha Nakhodova

Olha Nakhodova

Malarka z Ukrainy

Nazywam się Olha Nakhodova. Urodziłam się w mieście Mykołajów, na Ukrainie. W 2004 roku rozpoczęłam studia na Narodowym Uniwersytecie Technicznym Ukrainy "Kijowskim Instytucie Politechnicznym" na wydziale Grafiki Wydawniczej i Poligrafii. Podczas studiów na uniwersytecie brałam udział w różnych lokalnych i krajowych wystawach sztuki. Nauczyłam się i rozwijałam wiele technik artystycznych: olejnej, tempery, akrylu, akwareli, ołówka, pastelu, itp. Moją główną techniką jest olej w gatunkach portretu, martwej natury i pejzażu. Zazwyczaj pracuję w stylu realizmu i fotorealizmu. W 2010 roku, po ukończeniu studiów na uczelni, postanowiłam kontynuować naukę umiejętności artystycznych i wstąpiłam na Narodową Akademię Sztuk Wizualnych i Architektury na wydział Restauracji Malarstwa, który ukończyłam w 2014 roku.
Od 2015 do 2020 roku pracowałam jako freelancerka i zajmowałam się rodziną. Od 2021 roku do 24 lutego 2022 roku pracowałam jako artystka portretowa w biurze w Kijowie w firmie „G-art” z siedzibą w Gruzji. Od maja 2022 roku do dzisiaj pracuję jako animatorka w Breaktrufilm nad projektem „Chłopi”.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Teodora Nikolić

Teodora Nikolić

Malarka z Serbii

Teodora pochodzi z Belgradu. Ukończyła tam School of Design. Tytuł licencjata uzyskała w 2019 roku a magistra - w 2020. Tego samego roku rozpoczęła również studia doktoranckie w dziedzinie sztuki. Została ogłoszona najlepszą absolwentką roku oraz otrzymała kilka nagród i wyróżnień za swoją pracę. Zorganizowała dziesięć wystaw indywidualnych i uczestniczyła w ponad czterdziestu wystawach zbiorowych. Otrzymała Stypendium dla Wyjątkowo Uzdolnionych Studentów od Ministerstwa Edukacji Nauki i Rozwoju Technologicznego oraz Stypendium Dositeja od Ministerstwa Młodzieży i Sportu. W 2021 roku została członkiem ULUS (Związek Artystów Plastyków Serbii).

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Podobała mi się praca z niesamowitymi ludźmi bycie częścią świetnego zespołu i malowanie w stylu który kocham.

https://www.instagram.com/teodoramnikolic/

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Draga Nikolić

Malarka z Serbii

Urodziła się w 1996 roku w Belgradzie, w Serbii. Po ukończeniu szkoły średniej zapisła się na kierunek malarstwa stosowanego na Wydziale Sztuk Stosowanych w Belgradzie. W trakcie studiów licencjackich i magisterskich eksplorowała różne techniki, materiały i koncepcje. W ramach swoich studiów, Draga aktywnie uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych i plenerach, gdzie miała okazję nawiązać kontakt z innymi artystami i wymienić się pomysłami i doświadczeniami. Te wystawy zbiorowe pozwoliły jej zaprezentować swoją pracę szerszej publiczności i otrzymać opinie, które zainspirowały ją do dalszej pracy.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Tetiana Ocheredko

Tetiana Ocheredko

Malarka z Ukrainy

Tetiana pochodzi z Kijowa w Ukrainie. Od 2012 roku jest członkinią Narodowego Związku Artystów Ukrainy. Na swoim koncie ma już 9 wystaw indywidualnych oraz uczestniczyła w ponad 20 ogólnoukraińskich i 45 międzynarodowych konkursach malarskich i graficznych oraz wystawach w Europie Chinach USA Australii i na Cyprze. Za serię prac graficznych otrzymała nagrodę "Silver Key Honor Award" od Cypryjskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w 2020 roku. W latach 2012-2018 wraz z siostrą pracowała nad kompozycjami mozaikowymi Katedry Przemienienia Pańskiego w Kijowie. Za tę pracę otrzymały nagrodę Metropolity Kijowskiego i całej Ukrainy Prymasa Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Włodzimierza. W latach 2016-2023 pracowała jako animatorka przy filmach Twój Vincent i Chłopi. Jej prace znajdują się w kolekcjach muzealnych na Cyprze Ukrainie i w Egipcie. Zajmuje się malarstwem grafiką mozaiką i animacją.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
To był wspaniały czas podczas którego dwie sztuki połączyły się w jedno a moje doświadczenie mogło stać się fundamentem czegoś zupełnie nowego w świecie kina. Miło wspominam fantastyczny inspirujący i wspierający zespół. Poczucie bycia częścią czegoś większego było niesamowite - to była niezwykła dwuletnia przygoda.


https://www.instagram.com/tetiana_ocheredko_art/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063675517749

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Teodora Pavković

Teodora Pavković

Malarka z Serbii

Teodora Pavkovic (1999) uczęszczała do Liceum Plastycznego w Belgradzie, a jako wyjątkowo uzdolniona uczennica, uzyskała prawo do zapisania się na Wydział Sztuk Stosowanych w Belgradzie w 2016 roku, w wieku 17 lat, po ukończeniu trzeciego roku liceum.
Ukończyła studia licencjackie na czas na FPU, w 2020 roku, jako studentka na budżecie (moduł sztuki stosowanej, główny kierunek - malarstwo stosowane). W tym samym roku zapisala się na studia magisterskie, kierunek malarstwo stosowane, również jako studentka na budżecie, które ukończy w 2022 roku.
Od stycznia 2022 roku zostaje członkiem Stowarzyszenia Artystów Plastyków Serbii (ULUS).
Miała okazję zaprezentować swoje prace na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w galeriach takich jak atrium Biblioteki Miejskiej w Belgradzie, galeria Stab BW, pawilon "Cvijeta Zuzoric", galeria "X Vitamin" i inne.
Podczas studiów była laureatką licznych nagród w dziedzinie malarstwa, oraz wieloletnią stypendystką (stypendia państwowe oraz stypendia Fundacji dla Uzdolnionych - Dositeja).

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Władysław Pitala

Władysław Pitala

Malarz z Polski

Władysław Pitala (1956) jest malarzem, rysownikiem, grafikiem i grafikiem użytkowym. Ukończył Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na kierunku Edukacja Artystyczna. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Wieloletni nauczyciel, promotor sztuki i instruktor warsztatów artystycznych. Pracował w grupie animatorów przy filmie "Twój Vincent". Prace autora znajdują się w zbiorach państwowych oraz w rękach prywatnych kolekcjonerów w kraju i za granicą. Jak dotąd zorganizował ponad trzydzieści wystaw indywidualnych oraz brał udział w poplenerowych i pokonkursowych wystawach zbiorowych z międzynarodową obsadą, gdzie zdobywał wyróżnienia i nagrody.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Sofiia Priadko

Sofiia Priadko

Malarka z Ukrainy

Sofia Priadko jest malarką i animatorką. W 2022 roku ukończyła Wydział Sztuk Pięknych w Kijowie na kierunku sztuki piękne, sztuka dekoracyjna i konserwacja na Uniwersytecie Kijowskim im. Borysa Grinchenko.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Nina Puhar

Nina Puhar

Malarka z Serbii

Nina jest artystką wizualną mieszkającą w Belgradzie w Serbii. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych w Belgradzie gdzie została uznana za najlepszą studentkę swojego pokolenia. Do tej pory zorganizowała trzy wystawy indywidualne oraz aktywnie uczestniczyła w licznych wystawach grupowych i projektach. Jej zainteresowania artystyczne koncentrują się wokół snów i odkrywania zatartych granic między rzeczywistością a wyobraźnią. Podczas gdy jej głównym medium jest olej na płótnie Puhar zagłębia się również w tworzenie instalacji modeli 3D i rysunków. Portale zintegrowane z jej metafizycznymi krajobrazami służą jako narzędzia do budowania wciągającego ponadczasowego doświadczenia. Niektóre z nich są skrupulatnie realistyczne zachęcając do łatwej projekcji podczas gdy inne abstrakcyjne w formie skłaniają do samodzielnej eksploracji. Puhar jest chętnie dzieli się swoim wyimaginowanym światem z szerszą publicznością którą zaprasza do spojrzenia na jej unikalne wizje napędzające jej sztukę.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Chłopi to magiczne połączenie animacji i malarstwa moja ulubiona kombinacja!

https://readymag.com/ninapuhar/3027373/
https://www.instagram.com/nina.puhar.art/

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Mindaugas Ratavičius

Mindaugas Ratavičius

Malarz z Litwy

Edukacja
1988-1994 Akademia Sztuk Pięknych w Wilnie, Wydział Malarstwa
W 1994 roku założono grupę artystyczną „Grupa Treningu Akademickiego” („ATG”)
Grupa istniała do 1998 roku.
Stypendia: 1994 stypendium z Soros Centrum Sztuki Współczesnej-Litwa.

Doświadczenie zawodowe
Stolarz-konserwator od 2021 roku
2015-2021 freelancer, twórca, fotograf
2015 agencja reklamowa VRS WPI, dyrektor artystyczny
2009-2015 agencja reklamowa VRS GRUPĖ, dyrektor artystyczny
2006-2009 agencja reklamowa Vilnius DDB, dyrektor artystyczny
2004-2006 studio fotograficzne FOTOPROJEKTAI, fotograf
2001-2004 agencja reklamowa Vilnius DDB, dyrektor artystyczny

Współpraca z zespołem architektów INFOSTUDIJA:
Propozycje poprawy placu Lukiškiau „Santaka” 3 miejsce w 2010 roku
Konkurs na Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Tajpej w 2011 roku.
Litewskie Studio Filmowe (LKS), malarz/rekwizytor w 2000 roku

Aktywna działalność twórcza 1993-2003

1999-2000 „After the Wall”, Moderna Museet, Sztokholm; Muzeum Ludwiga, Budapeszt; Hamburger Bahnhof, Berlin.
Dzieła sztuki nabyte przez: Narodowa Galeria Sztuki, MO Muzeum, Biuro Rady Ministrów Północnych w Wilnie.

Nagrody:
2011. Festiwal Reklamy „Golden Hammer” (Ryga) Złota Nagroda w kategorii „Dyrektor Artystyczny” (za operę D. Ibelhauptaitė "Sweeney Todd");
2010. Festiwal Reklamy „Adrenalinas” Nagroda „Bronze Arrow” w kategorii „Kampania” (za operę D. Ibelhauptaitė "Sweeney Todd");
2008. Festiwal Reklamy „Golden Hammer” (Ryga) Srebrna Nagroda w kategorii Dyrektor Artystyczny (za festiwal teatralny Sirenos);
2007. Festiwal Reklamy „Adrenalinas” Nagroda „Golden Arrow” w kategorii „Decyzje Projektowe” (za operę D. Ibelhauptaitė "La Boheme")

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Saulius Rudzikas

Saulius Rudzikas

Malarz z Litwy

Urodzony w 1965 roku w Druskiennikach.
W latach 1980-1984 studiował w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych im. S. Žukasa w Kownie.
W latach 1987-1992 studiował w Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych.
W latach 1994-2013 pracował jako nauczyciel w Szkole Sztuki im. V. K. Jonynasa w Druskiennikach.
Od 1996 roku członek grupy artystycznej "Kopėčios".
Od 2001 roku członek Związku Artystów Litewskich.
Od 2011 roku prezydent Stowarzyszenia Artystów Druskienników.
Organizuje wystawy indywidualne oraz uczestniczy w wystawach zbiorowych międzynarodowych sympozjach artystycznych plenerach zarówno w Litwie jak i za granicą.
Jego prace zostały zakupione przez prywatnych kolekcjonerów w różnych krajach.
Zorganizował 15 wystaw indywidualnych w Litwie i za granicą.
Uczestniczył w ponad 50 wystawach zbiorowych w Litwie i za granicą.
Organizator 23 międzynarodowych plenerów obozów twórczych rezydencji artystycznych. Zaproszony uczestnik ponad 30 sympozjów artystycznych plenerów laboratoriów artystycznych w Litwie i za granicą.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
To było dobre i interesujące doświadczenie nauka praktycznego tworzenia animowanych obrazów i rotoskopii. Proces łaczy umiejętności artystycznych i innowacje techniczne co sprawia że jest ciekawie.

www.rudzikas-saulius.com
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063467770079

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Ilona Ryzhenko

Ilona Ryzhenko

Malarka z Ukrainy

Ilona Ryzhenko jest artystką. W 2021 roku ukończyła Wydział Sztuki Dekoracyjnej i Stosowanej na Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych, specjalizując się w artystycznym drewnie. Studiowała również ceramikę oraz próbowała swoich sił w szkle artystycznym i sztuce ulicznej. Ilona uwielbia zdobywać nowe umiejętności w branży kreatywnej. Była uczestniczką ogólnoukraińskiej wystawy "A-4 Ballpoint", pracowała w prywatnej szkole artystycznej oraz ilustrowała okładkę książki dla dzieci.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Marta Sadalsuud Czarnecka

Marta Sadalsuud Czarnecka

Malarka z Polski

Marta Czarnecka (alias Marta Sadalsuud) pochodzi z Kostrzyna, Polska. Jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest artystką wizualną, tworzącą symboliczne tekstylia artystyczne, obiekty i instalacje (nagrodzona na Biennale Sztuki A-Kumulacje). Tworzy również projekty graficzne, ilustracje i malarstwo.

W 2016 roku pracowała jako animator malarski przy filmie "Twój Vincent" w jednostce w Gdańsku, a obecnie pracuje przy produkcji filmu "Chłopi" jako animator malarski, artysta koncepcyjny i animator malarstwa cyfrowego.

Jej innymi wielkimi pasjami są AcroYoga i podróżowanie.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Maria Shepelenko

Maria Shepelenko

Malarka z Ukrainy

Mariia Shepelenko jest malarką i projektantką graficzną. Urodziła się w Kijowie, na Ukrainie, a po szkole w 2013 roku przeniosła się do Warszawy, aby studiować. W 2018 roku ukończyła Europejski Wydział Sztuki na Akademii Finansów i Biznesu Vistula na specjalizacji "Grafika" z tytułem magistra. Jednak jej pasją zawsze było malarstwo. Maria pracuje w technice olejnej, tworząc głównie pejzaże i portrety. Podczas studiów licencjackich w Warszawie brała udział w projekcie Breakthru Films "Twój Vincent" jako animator malarski, co wymagało przeprowadzki do Gdańska, aby łączyć pracę ze studiami. W 2018 roku Mariia wróciła do domu. W 2021 roku dołączyła do nowo otwartego studia malarskiego Breakthru Films w Kijowie i pracowała jako animator malarski przy projekcie "Chłopi" aż do pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Anaida Shigirt

Anaida Shigirt

Malarka z Ukrainy

Anaida Shigirt jest artystką i ilustratorką, urodzoną w Tbilisi, Gruzja. W 2010 roku ukończyła Lugański Kolegium Kultury i Sztuki, specjalizując się w malarstwie sztalugowym, a następnie studiowała na Lugańskiej Akademii Kultury i Sztuki im. Matusowskiego na kierunku "Animacja Artystyczna." Obecnie mieszka w Kijowie i od wielu lat zajmuje się ilustracją dziecięcą oraz grafiką dla aplikacji mobilnych. W obecnym etapie swojego życia Anaida jest w pełni oddana swoim twórczym przedsięwzięciom. Jej praktyka artystyczna opiera się głównie na pracy z natury, ponieważ uważa, że natura jest najlepszym nauczycielem i źródłem inspiracji. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach na Ukrainie, w Armenii, Niemczech, Kanadzie i różnych innych krajach.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Aleksandar Siker

Aleksandar Siker

Malarz z Serbii

Aleksandar Siker jest młodym artystą z Serbii. W 2021 roku ukończył studia licencjackie na Akademii Sztuk w Novi Sad (Serbia), specjalizując się w malarstwie. Po studiach przeniósł się do Belgradu, gdzie przez dwa lata malował klatki do nowego filmu produkcji Breakthru Films „Chłopi”. Otrzymał kilka nagród w dziedzinie malarstwa i sztuki, w tym nagrodę na „Międzynarodowym Triennale Portretów i Autoportretów”. W swojej twórczości artystycznej nie tylko skupia się na malarstwie, ale także rozwija swój język wizualny w dziedzinie rzeźby, fotografii i nowych mediów artystycznych.

Inspirację do swojej sztuki czerpie z natury i codziennego życia. Poprzez kreatywne rozwiązania łączy je z bieżącymi wydarzeniami na świecie, umieszczając je w kontekście współczesnego życia i podkreślając problemy, jakie ono niesie.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Natalia Sluka

Natalia Sluka

Malarka z Ukrainy

Nataliya Sluka, artystka. W 2002 roku ukończyła Kolegium w Samborze na Wydziale Sztuk Pięknych i Pracy Artystycznej, gdzie opanowała wiele kierunków artystycznych. W 2008 roku ukończyła Wydział Grafiki na Ukraińskiej Akademii Drukarstwa. Następnie zajęła się profesjonalną działalnością artystyczną, malując również obrazy i portrety na zamówienie. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w różnych krajach na całym świecie. W 2021 roku zaczęła pracować jako artystka animatorka przy produkcji filmu „Chłopi” w BreakThru Films w Kijowie. Jednak w związku z działaniami wojennymi na Ukrainie w 2022 roku przeniosła się do Sopotu i kontynuowała pracę nad projektem „Chłopi”.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Zofia Słupczyńska

Zofia Słupczyńska

Malarka z Polski

Zofia jest studentką malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. W 2021 roku obroniła dyplom licencjacki ze specjalności rysunek pt. “Portret współczesnej kobiety. Cykl rysunków” pod kierownictwem prof. dr hab. Sławomira Kuszczaka. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych oraz organizowała wystawy indywidualne (m.in. wystawa dyplomowa w Galerii „Szewska” w Poznaniu wystawa „Korzenie” w Sopocie oraz wystawa „Figurama” we Wrocławiu oraz na zamku Valec w Pradze w Czechach). Od 2022 roku pracowała przy produkcji filmu Chłopi. Zajmowała się malowaniem ujęć oraz efektami wizualnymi (inbetweening). Obecnie zajmuje się malarstwem portretowym oraz haftem artystycznym. Inspiracje czerpie z otaczającej rzeczywistości a przede wszystkim - z ludzi i ich zachowań. Szczególnie bliska Zofii jest postać kobiety i to ona widnieje w dużej części jej prac.

https://www.facebook.com/z.slupczynska.art
https://www.instagram.com/z.slupczynska.art

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
To było miłe doświadczenie móc być blisko malarstwa które uwielbiam a także spędzać czas z tak niesamowitą ekipą.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Joanna Śmielowska-Jaremin

Joanna Śmielowska-Jaremin

Malarka z Polski

Joanna Śmielowska-Jaremin jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom uzyskała w Pracowni Drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Jest malarką, rysowniczką i ilustratorką.

Brała udział w wielu wystawach artystycznych w kraju i za granicą. Inspiruje się różnorodnymi wpływami: od starych mistrzów renesansu, przez impresjonistyczne kolory, po nowoczesne nurty ekspresji. Jej sztuka balansuje między poezją a realizmem, snem a rzeczywistością, harmonią a ukrytą myślą. W jej obrazach główną rolę odgrywają przestrzeń, ruch, cień i światło.

Współtworzyła pełnometrażową animacje malarską „Twój Vincent”.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Jolanta Spangevičiūtė

Jolanta Spangevičiūtė

Malarka z Litwy

Jolanta Spangeviciute urodziła się w 1984 roku i od najmłodszych lat interesowała się sztuką, zwłaszcza rysunkiem i malarstwem. Około 17 roku życia ukończyła Dziecięcą Szkołę Sztuki w Szawlach (4 lata nauki). W wieku 18 lat ukończyła szkołę średnią, która oferowała wiele programów artystycznych. Następnie kontynuowała naukę sztuki (w bardziej klasycznym podejściu) w prywatnych szkołach artystycznych, takich jak Atelier Klasycznego Realizmu w Kaunas.

Od 2013 roku uczestniczyła w plenerach malarskich w miastach Anykščiai i Wilnie. W 2021 roku brała udział we wspólnej wystawie pod nazwą "Cień" w Muzeum Žmuidzinavičiusa w Kownie. Od 2021 roku pracuje w firmie Breakthru Films jako malarka-animatorka.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Yuliia Spivakova

Yuliia Spivakova

Malarka z Ukrainy

Urodziłem się w Krymie w 1993 roku. W latach 2004-2008 uczęszczałem do Wieczornej Szkoły Sztuki nr 1 im. Aiwazowskiego w Feodosii, gdzie uczęszczałem na zajęcia z grafiki komputerowej.
W 2008 roku rozpocząłem naukę w Kolegium Sztuk Pięknych im. Samokisza w Symferopolu na kierunku grafika komputerowa, będąc stypendystą. Ukończyłem szkołę w 2012 roku.
W 2013 roku przeniosłem się do Kijowa, aby rozpocząć studia na Akademii Sztuk Pięknych. Nie zdałem egzaminów za pierwszym razem, dlatego najpierw przez kilka miesięcy rozpocząłem studia filologiczne na Narodowym Uniwersytecie im. Tarasa Szewczenki. Szybko jednak zdałem sobie sprawę, że to nie dla mnie. W 2014 roku rozpocząłem studia na Wydziale Grafiki na Narodowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury, również będąc stypendystą. Ukończyłem studia w 2018 roku.
Między studiami pracowałem w różnych miejscach oraz jako freelancer.
W 2022 roku zmuszony byłem opuścić Kijów i przenieść się do Polski, ponieważ firma, w której pracowałem jako projektant, przestała działać w pierwszym dniu wojny, pozostawiając mnie bez pracy i spokojnego nieba nad głową.
Obecnie mieszkam w Sopocie i pracuję w firmie Breakthru Films.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Yaroslav Svirniak

Yaroslav Svirniak

Malarz z Ukrainy

Urodziłem się 22 września 1978 roku w Drohobyczu, w obwodzie lwowskim.
Uczyłem się w 1. szkole średniej im. I. Franka.
W 1994 roku rozpocząłem naukę w Lwowskim College of Decorative and Applied Arts im. Andrzeja Trushy, na kierunku grafiki.
W 1998 roku rozpocząłem naukę na Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych, na wydziale Malarstwa Monumentalnego.
Nabyte umiejętności pozwoliły mi pracować zarówno w sferze monumentalnej, czyli malowaniu świątyń i budynków użyteczności publicznej, jak i w malarstwie sztalugowym, portretowym, krajobrazowym, oraz w twórczym podejściu, uczestnicząc w wystawach w Ukrainie. Jedną z ważnych i ekscytujących prac była animacja i udział w projektach Loving Vincent i Chłopi.

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Rory Thompson

Malarz z Irlandii

Rory Thompson jest irlandzkim malarzem i filmowcem mieszkającym w Norwegii. Po ukończeniu studiów na kierunku projektowania w Waterford w Irlandii, studiował kolejny program licencjacki na IADT Dublin, specjalizując się w modelarstwie i efektach specjalnych do filmu. W Scenic Studios w Australii pracował jako malarz sceniczny dla Queensland Ballet, tworząc rozległe malowane tła do przedstawień.

Po pracy jako malarz, kompozytor i budowniczy scenografii przy wielu krótkometrażowych i pełnometrażowych filmach animowanych oraz fabularnych, takich jak "The Runway" (2010), "A Terrible Hullabaloo" (2016), "Captain Morten and the Spider Queen" (2017) i "Bear Hug" (2021), Rory przeniósł się do Norwegii, aby studiować na studiach magisterskich z animacji, gdzie specjalizował się w technice malowania animacji, eksplorując różne podejścia do ruchomych obrazów.

W 2021 roku przeniósł się na 4 miesiące do Sopotu, gdzie pracował jako malarz w BreakThru Films przy projekcie "Chłopi", a następnie wrócił do Norwegii, aby kontynuować pracę nad ruchomymi obrazami.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Maja Tomaszewska

Maja Tomaszewska

Malarka z Polski

Polska artystka, malarka, twórca grafiki i animatorka. Specjalizuje się w współczesnej sztuce figuratywnej. Stypendystka w Modern Art Museum Urban Nation (Berlin, Niemcy), Królewskiej Akademii Historii i Sztuki (Segovia, Hiszpania) oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Polska). Nagrodzona autorka wielu międzynarodowych i krajowych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Współautorka obrazów olejnych w ręcznie malowanym filmie pełnometrażowym „Chłopi”. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (grafika) oraz Ursytetu w Grenadzie, Hiszpania (malarstwo) z tytułem magistra.

Poprzedni
Natępny
Wstecz

Olena Tronina

Malarka z Ukrainy

Urodziłam się na Krymie, w mieście Symferopol. Studiowałam w szkołach artystycznych im. Samokyszy (Symferopol), a następnie na krymskim oddziale Narodowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury. Po studiach pracowałam jako wolny artysta tworzący obrazy 2D, rysując głównie w programie Illustrator, a czasami malując obrazy na zamówienie. W zeszłym roku przeniosłam się z Krymu do Kijowa. W tym roku ukończyłam projekt "Chłopi".

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Davud Turković

Davud Turković

Malarz z Serbii

Davud Turkovic jest malarzem figuratywnym z Nowego Pazaru w Serbii. Ukończył studia magisterskie z malarstwa w 2019 roku na FILUM (klasa malarstwa) w Kragujevacu. Obecnie jest doktorantem na Wydziale Sztuk Pięknych w Belgradzie. Cały czas bada przeszłość i wspomnienia poprzez swoją sztukę. Opierając się na intymizmie, maluje również wiele miniatur. Był głównym malarzem przy restauracji mihrabu w meczecie Dibak Ishak w Nowym Pazarze oraz brał udział w malowaniu arabesek na ścianach innego meczetu. Jest asystentem naukowym w dziedzinie malarstwa i rysunku na Międzynarodowym Uniwersytecie w Nowym Pazarze, w Katedrze Sztuk Pięknych.

Od lutego/marca 2023 roku Davud dołączył do zespołu "Chłopi" w Belgradzie.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Alicja Twarowska

Alicja Twarowska

Malarka z Polski

Alicja Twarowska jest artystką wizualną.

Ukończyła studia w 2021 roku na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, specjalizując się w warsztatowych technikach graficznych. Alicja pracowała przy konserwacji i renowacji wielu cennych dzieł sztuki, technikach złocenia i malarstwie ściennym w Wilnie (Ambasada Polski w Wilnie), Łodzi (projekt „Miasto tysiąca kamienic” Kamienice Hilarego Majewskiego), Krakowie (Zamek Królewski na Wawelu), Lublinie i innych częściach Polski. Pracowała również jako nauczycielka sztuki w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Jelena Vezmar

Jelena Vezmar

Malarka z Serbii

Jelena jest malarką mieszkającą w Belgradzie gdzie ukończyła także studia na Wydziale Sztuk Stosowanych w 2020 roku. Podczas studiów otrzymała szereg nagród i brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych wystawach. Poprzez swoją sztukę stara się dotrzeć do obszarów ludzkiej pamięci i zachowań które są unikalne a jednocześnie są bardzo uniwersalne dla każdego człowieka. Przez ostatnie dwa lata pracowała nad produkcją Chłopów w ramach której namalowała wiele kadrów do filmu. Ostatnio pracowała nad wieloma osobistymi projektami a także - nad innymi projektami filmowymi. Ma nadzieję dzielić się swoją sztuką ze światem i odkrywać wszystkie możliwości jakie może przynieść jej kariera artystyczna.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Udoskonalanie mojej techniki malarskiej oraz eksplorowanie nieskończonych możliwości farb Cobra.

https://www.instagram.com/jpereca?igsh=NDc3dnR1d2Jtc3Zs

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Jovana Višnjić

Jovana Višnjić

Malarka z Serbii

Jovana Visnjic uzyskała tytuł magistra malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych w Belgradzie, Serbia, w 2012 roku. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i grupowych. W swoich obrazach rozwija temat introspektywnych krajobrazów, łącząc techniki akrylowe i olejne. Jej wiedza specjalistyczna objawia się poprzez multidyscyplinarne podejście, które oprócz malarstwa i nauczania obejmuje również pracę w scenografii oraz projektowanie biżuterii na zamówienie. Jovana pracowała nad scenografią do filmów i przedstawień teatralnych, a także indywidualnych instalacji artystycznych w przestrzeni publicznej. Poszerzała swoje kompetencje, zasiadając w zarządach kilku międzynarodowych festiwali sztuki i kultury. Od prawie 2 lat maluje kadry do filmu "Chłopi".

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Oleksandra Voronina

Oleksandra Voronina

Malarka z Ukrainy

Oleksandra uzyskała tytuł magistra malarstwa sztalugowego na Ukraińskiej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w 2016 roku. Jest członkinią Narodowego Związku Artystów Ukrainy i Konstnärernas Riksorganisation w Szwecji. Pracuje z kombinacją różnych technik zasadniczo jej prace opierają się na obserwacji relacji między ludźmi. W swojej pracy skupia się także na wpływie ludzi lub grup społecznych na jej własne emocje i uczucia. Jej prace zostały wykorzystane do zilustrowania dwóch książek opublikowanych w 2016 i 2017 roku. Otrzymała kilka nagród na Ukrainie w Niemczech i we Włoszech a wybrane prace malarki znajdują się w prywatnych kolekcjach na Ukrainie i za granicą. Oleksandra aktywnie uczestniczy w najważniejszych międzynarodowych wystawach aukcjach targach sztuki i imprezach charytatywnych.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Odczuwałam pewną medytacyjną wręcz satysfakcję z faktu że mogłam wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w tym projekcie. Zwłaszcza że moje własne projekty twórcze nie wykorzystują tak realistycznego malarstwa. Podobała mi się praca pod okiem artystów kijowskim studiu którzy jasno i stopniowo wprowadzali nas w proces pracy i pozostawiali dużo miejsca na samodzielną analizę naszego malarstwa.


https://www.instagram.com/oleksandravoronina/

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Anna Waluś

Anna Waluś

Malarka z Polski

Anna Waluś pochodzi z Koszalina. W 2010 roku z wyróżnieniem obroniła licencjat na Akademii Sztuk Pięknych w Palermo we Włoszech w pracowni Profesora Carlo Lauricella. Kontynuowała studia w Poznaniu na WSUS gdzie w 2013 roku otrzymała tytuł Magistra Sztuki. Podczas studiów dwa razy otrzymała stypendium Erazmus które pozwoliło jej na roczne studia i kilkumiesięczny staż w Hiszpanii. W 2016 roku pracowała jako malarz-animator przy produkcji „Twojego Vincenta”. Jest współzałożycielką grupy Wow Wall Studio która od 2017 roku zajmuje się malarstwem wielkoformatowym na ścianach budynków. Zaprojektowała i namalowała kilkadziesiąt murali. Jej autorskie projekty które często były częścią dużych wydarzeń można oglądać w wielu miastach w Polsce. W 2023 roku pracowała jako malarz-animator przy produkcji filmu „Chłopi”. Zajmuje się również ilustracją i malarstwem olejnym. Jej prace były wystawiane w Polsce Europie i USA.

Co najbardziej podobało ci się w pracy nad filmem Chłopi?
Wspaniale było malować do tak dużego i pięknego projektu oraz przebywać wśród inspirujących ludzi z pasją.

www.annawalus.art
https://www.facebook.com/aniarti.art
https://www.instagram.com/annawalus.art/

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Maciej Wichnowski

Maciej Wichnowski

Malarz z Polski

Maciej Wichnowski jest artystą skupionym na malarstwie, rysunku, instalacji i sztuce cyfrowej. W 2019 roku ukończył Wydział Sztuk Pięknych w Gdańsku z tytułem magistra w dziedzinie malarstwa i specjalizacją w scenografii. W tym samym roku Maciek ukończył również dwa kursy w Focal Point School w Gdańsku, otrzymując certyfikaty z malarstwa cyfrowego oraz cyfrowego rysunku i projektowania. W trakcie studiów i później brał udział w licznych wystawach zbiorowych, w tym poza Polską w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Najbardziej zapadła mu w pamięć wystawa „Memories” w Lavisone Art Gallery w Stambule. Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w całej Polsce i Ameryce Północnej. W 2019 roku Maciek rozpoczął pracę jako ghost painter i asystent w atelier Marka Okrassy w Sopocie, kontynuując ją do 2022 roku, kiedy to rozpoczął pracę jako malarz-animator w studio BreakThru Films.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Marta Wołczyk-Pik

Marta Wołczyk-Pik

Malarka z Polski

Nazywam się Marta, pochodzę z Sosnowca, a obecnie mieszkam w Kosakowie koło Gdyni. Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Wydział Kulturoznawstwa - specjalizacja teatrologia). Interesuję się różnymi formami sztuki, zwłaszcza sztukami wizualnymi - malarstwem, rzeźbą, a także teatrem i filmem. Swoją pasję artystyczną zaczęłam rozwijać z kadrą naukową Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Akademii Sztuk Pięknych Art Blaut.

Ta artystyczna pasja po kilku latach zaprowadziła mnie do Gdańska, gdzie jako animator-malarz dołączyłam do zespołu firmy produkcyjnej Breakthru Films, odpowiedzialnej za stworzenie światowej sławy filmu „Twój Vincent”.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Justyna Wolf

Justyna Wolf

Malarka z Polski

Justyna Wolf ukończyła studia z zakresu Komunikacji Medialnej i Marketingowej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wcześniej uzyskała licencjat z Dziennikarstwa, specjalizując się w Grafice i Prasie. Od najmłodszych lat brała udział w wystawach w swoim rodzinnym mieście i tworzyła obrazy na zamówienia prywatne, w tym dla Miejskiej Biblioteki Publicznej. Od prawie 2 lat maluje kadry do nowej produkcji BreakThru Films "Chłopi". Oprócz pracy zawodowej, zajmuje się przekształcaniem swoich zainteresowań, takich jak pisanie, malarstwo i sztuka koncepcyjna, w własny projekt cyfrowy.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Magdalena Wolf

Magdalena Wolf

Malarka z Polski

Magdalena Wolf jest artystką i animatorką. Ukończyła Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, zdobywając dyplom z malarstwa o sztuce hiperrealistycznej. Studiowała również Zarządzanie Dziedzictwem Kulturowym na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ponieważ interesują ją stare kultury i zabytki. Wykonała wiele prac na zamówienie do prywatnych kolekcji. Jej pasją jest tworzenie grafiki komputerowej i pracuje nad własnym projektem w tej dziedzinie. Od ponad dwóch lat pracuje nad nową produkcją BreakThru Films "Chłopi".

 

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Małgorzata Zembko

Małgorzata Zembko

Malarka z Polski

Małgorzata Zembko urodziła się w Białymstoku w 1987 roku. Pochodzi z malowniczej wsi Siekierki. Ta wieś położona jest wśród pól i lasów, niedaleko rzeki Narew, która stała się jednym z ulubionych motywów w jej malarstwie od najmłodszych lat.
Ukończyła Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu, specjalizując się w sztuce tekstylnej.
Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, ukończyła również Studio Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kucia.
Wzięła udział w projekcie "Loving Vincent" jako animatorka malarz.
Obecnie uczestniczy również w tworzeniu filmowej adaptacji "Chłopów" w reżyserii Doroty Kobieli.
W jednym słowie współpracuje z Breakthru Films i rozwija umiejętności wypiekania bułek.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Justina Zigmantaitė

Justina Zigmantaitė

Malarka z Litwy

Justina Zigmantaitė z wykształcenia jest projektantką graficzną (ukończyła Vilnius College of Design w 2019 roku), ale z zamiłowania jest ilustratorką i malarką. Odbyła staż w wydawnictwie "Nieko Rimto", pracowała w przedszkolu "Tele Bim-Bam" jako nauczycielka sztuki, ilustrowała książkę poetycką dla dzieci "Gyveno Kartą", a w międzyczasie malowała i w 2021 roku miała swoją pierwszą wystawę obrazów olejnych w rodzinnym mieście Marijampolė. Ostatnio przez prawie dwa lata pracowała jako animator malarski w nowej produkcji BreakThru Films (twórcy filmu "Twój Vincent") "Chłopi", a później dołączyła do ich zespołu VFX.

Poprzedni
Natępny
Wstecz
Kateryna Ocheredko

Kateryna Ocheredko

Supervisorka Animacji Malarskiej z Ukrainy

Vladimir Vinkić

Vladimir Vinkić

Supervisor Animacji Malarskiej z Serbii

Biserka Petrovic

Biserka Petrovic

Supervisorka Animacji Malarskiej z Serbii

Małgorzata Kuźnik

Małgorzata Kuźnik

Supervisorka Animacji Malarskiej z Polski

Yuriy Kopansky

Yuriy Kopansky

Supervisor Animacji Malarskiej z Ukrainy

Aistė Kanapickaitė

Aistė Kanapickaitė

Supervisorka Animacji Malarskiej z Litwy

Monika Marchewka

Monika Marchewka

Dodatkowy nadzór Animacji Malarskiej

Darko Aćimović

Darko Aćimović

Malarz z Serbii

Weronika Adamska

Weronika Adamska

Malarka z Polski

Cristina Aguirre B.

Cristina Aguirre B.

Malarka Cyfrowa

Dominika Andrzejewska

Dominika Andrzejewska

Malarka z Polski

Rita Anskaitienė

Rita Anskaitienė

Malarka z Litwy

Bartosz Armusiewicz

Bartosz Armusiewicz

Malarz z Polski

Lina Audzevičiūtė

Lina Audzevičiūtė

Malarka Cyfrowa

Dovilė Bagdonaitė

Dovilė Bagdonaitė

Malarka Cyfrowa

Hanna Bahdanovich

Hanna Bahdanovich

Malarka Cyfrowa

Konstancja Bartoszewska

Konstancja Bartoszewska

Malarka z Polski

Oksana Bas

Oksana Bas

Malarka Cyfrowa

Anna Bashlykova

Anna Bashlykova

Malarka Cyfrowa

Karolina Belczyk-Behrendt

Karolina Belczyk-Behrendt

Malarka z Polski

Jessica Boas

Jessica Boas

Malarka Cyfrowa

Maryna Boiko

Maryna Boiko

Malarka z Ukrainy

Valentyn Bolilyi

Valentyn Bolilyi

Malarz Cyfrowy

Chantal Boso

Chantal Boso

Malarka z Austrii

Kseniia Breen

Kseniia Breen

Malarka Cyfrowa

Milena Brkovic

Milena Brkovic

Malarka z Serbii

Sofija Bulog

Sofija Bulog

Malarka z Serbii

Ann Capistrano

Ann Capistrano

Malarka Cyfrowa

Ana Čavić

Ana Čavić

Malarka Cyfrowa

Aleksandra Chrabąszcz

Aleksandra Chrabąszcz

Malarka z Polski

Małgorzata Ciężak

Małgorzata Ciężak

Malarka z Polski

Vilija Dabkevičienė

Vilija Dabkevičienė

Malarka z Litwy

Oskaras Dainovskis

Oskaras Dainovskis

Malarz z Litwy

Mateusz Deryniowski

Mateusz Deryniowski

Malarz z Polski

Sebastian Diaz

Sebastian Diaz

Malarz Cyfrowy

Hanna Dobrodii

Hanna Dobrodii

Malarka z Ukrainy

Piotr Dominiak

Piotr Dominiak

Malarz z Polski

Mykola Dovgan

Mykola Dovgan

Malarka z Ukrainy

Nina Drab

Nina Drab

Malarka z Polski

Teodora Dragan Nikolić

Teodora Dragan Nikolić

Malarka z Serbii

Aleksandra Đukić

Aleksandra Đukić

Malarka z Serbii

Suzana Dželatović

Suzana Dželatović

Malarka z Serbii

Hana Esmat

Hana Esmat

Malarka Cyfrowa

Rudolf Faja

Rudolf Faja

Malarz z Albanii

Esteban Farias

Esteban Farias

Malarz Cyfrowy

Konstantin Fomin

Konstantin Fomin

Malarz Cyfrowy

Vitalina Forostovets

Vitalina Forostovets

Malarka Cyfrowa

Juan Gil Osorio

Juan Gil Osorio

Malarz Cyfrowy

Alexey Glazunov

Alexey Glazunov

Malarz z Ukrainy

Setareh Goodarzi

Setareh Goodarzi

Malarka z Iranu

Łukasz Gordon

Łukasz Gordon

Malarz z Polski

Olena Gulyak

Olena Gulyak

Malarka Cyfrowa

Melis Hacibeyoglu

Melis Hacibeyoglu

Malarka Cyfrowa

Klaudyna Hady

Klaudyna Hady

Malarka z Polski

Gabriela Hedjerci

Gabriela Hedjerci

Malarka z Polski

Mayra Hernandez Rios

Mayra Hernandez Rios

Malarka z Meksyku

Wendy Herrera

Wendy Herrera

Malarka Cyfrowa

Andrew Herring

Andrew Herring

Malarz Cyfrowy

Ira Hertsun

Ira Hertsun

Malarka z Ukrainy

Dominika Hofman-Armusiewicz

Dominika Hofman-Armusiewicz

Malarka z Polski

Anzhela Horodnyk

Anzhela Horodnyk

Malarka z Ukrainy

Yuliia Ilkaieva

Yuliia Ilkaieva

Malarka z Ukrainy

Isidora Ivanović

Isidora Ivanović

Malarka z Serbii

Michał Janicki

Michał Janicki

Malarz z Polski

Julia Jarosz

Julia Jarosz

Malarka Cyfrowa

Daiva Jasiukaitytė

Daiva Jasiukaitytė

Malarka Cyfrowa

Marlena Jopyk

Marlena Jopyk

Malarka z Polski

Nađa Jovanović

Nađa Jovanović

Malarka z Serbii

Alicja Kajtanowska

Alicja Kajtanowska

Malarka z Polski

Arseniy Kalashev

Arseniy Kalashev

Malarz z Ukrainy

Katsiaryna Kaliada

Katsiaryna Kaliada

Malarka Cyfrowa

Ivan Karol

Ivan Karol

Malarz z Litwy

Nataša Kekanović

Nataša Kekanović

Malarka z Serbii

Anna Khomenko

Anna Khomenko

Malarka Cyfrowa

Jūratė Kluonė

Jūratė Kluonė

Malarka z Litwy

Anna Kluza

Anna Kluza

Malarka z Polski

Maria Kola

Maria Kola

Malarka z Polski

Martina Koljenšić

Martina Koljenšić

Malarka z Serbii

Taras Kopanskyi

Taras Kopanskyi

Malarz Cyfrowy

Małgorzata Kornecka-Drąg

Małgorzata Kornecka-Drąg

Malarka z Polski

Oleksandra Korshunova

Oleksandra Korshunova

Malarka Cyfrowa

Agnieszka Korzeniowska

Agnieszka Korzeniowska

Malarka z Polski

Mariia Kovtunovych

Mariia Kovtunovych

Malarka z Ukrainy

Andrey Kovtunovych

Andrey Kovtunovych

Malarz z Ukrainy

Marta Krasowska

Marta Krasowska

Malarka z Polski

Olga Królak

Olga Królak

Malarka Cyfrowa

Lenka Krstić

Lenka Krstić

Malarka z Serbii

Grėta Kurapkytė

Grėta Kurapkytė

Malarka Cyfrowa

Anastasia Kurkova

Anastasia Kurkova

Malarka z Ukrainy

Kristina Kurylo

Kristina Kurylo

Malarka z Ukrainy

Sergey Kushanov

Sergey Kushanov

Malarz z Ukrainy

Marta Łaszczyk

Marta Łaszczyk

Malarka z Polski

Małgorzata Lengiewicz

Małgorzata Lengiewicz

Malarka z Polski

Arminas Liuima

Arminas Liuima

Malarz Cyfrowy

Lesia Lotysh

Lesia Lotysh

Malarka z Ukrainy

Antoni M. Frontczak

Antoni M. Frontczak

Malarz Cyfrowy

Veronika Mahas

Veronika Mahas

Malarka Cyfrowa

Boghdan Makarenko

Boghdan Makarenko

Malarz z Ukrainy

Andrey Makedon

Andrey Makedon

Malarz z Ukrainy

Mariusz Maksel

Mariusz Maksel

Malarz z Polski

Christos Marmeris

Christos Marmeris

Malarz Cyfrowy

Elene Mashkulia

Elene Mashkulia

Malarka Cyfrowa

Gintarė Maskaliūnienė

Gintarė Maskaliūnienė

Malarka z Litwy

Rūta Matulevičiūtė

Rūta Matulevičiūtė

Malarka z Litwy

Ruslan Medintsev

Ruslan Medintsev

Malarz Cyfrowy

Gustė Mergiūnaitė

Gustė Mergiūnaitė

Malarka z Litwy

Kamila Michałowska

Kamila Michałowska

Malarka z Polski

Karolina Michałowska

Karolina Michałowska

Malarka Cyfrowa

Olena Mishyna

Olena Mishyna

Malarka z Ukrainy

Miljana Mitrović

Miljana Mitrović

Malarka z Serbii

Aleksandra Młynarska

Aleksandra Młynarska

Malarka z Polski

Tijana Mrvošević

Tijana Mrvošević

Malarka z Serbii

Martyna Mulska

Martyna Mulska

Malarka z Polski

Marta Murawska

Marta Murawska

Malarka Cyfrowa

Zvezdana Mutapović

Zvezdana Mutapović

Malarka Cyfrowa

Daria Muzychenko

Daria Muzychenko

Malarka Cyfrowa

Olha Nakhodova

Olha Nakhodova

Malarka z Ukrainy

Victoria Nevolia

Victoria Nevolia

Malarka z Ukrainy

Teodora Nikolić

Teodora Nikolić

Malarka z Serbii

Draga Nikolić

Draga Nikolić

Malarka z Serbii

Tetiana Ocheredko

Tetiana Ocheredko

Malarka z Ukrainy

Yulia Oleksenko

Yulia Oleksenko

Malarka Cyfrowa

Danylo Panchenko

Danylo Panchenko

Malarz Cyfrowy

Teodora Pavković

Teodora Pavković

Malarka z Serbii

Władysław Pitala

Władysław Pitala

Malarz z Polski

Sofiia Priadko

Sofiia Priadko

Malarka z Ukrainy

Eglė Prokopavičiūtė

Eglė Prokopavičiūtė

Malarka Cyfrowa

Nina Puhar

Nina Puhar

Malarka z Serbii

Mindaugas Ratavičius

Mindaugas Ratavičius

Malarz z Litwy

Zuzanna Rudkowska

Zuzanna Rudkowska

Malarka Cyfrowa

Saulius Rudzikas

Saulius Rudzikas

Malarz z Litwy

Ilona Ryzhenko

Ilona Ryzhenko

Malarka z Ukrainy

Katarzyna Rzędzian

Katarzyna Rzędzian

Malarka Cyfrowa

Marta Sadalsuud Czarnecka

Marta Sadalsuud Czarnecka

Malarka z Polski

Maria Shepelenko

Maria Shepelenko

Malarka z Ukrainy

Anaida Shigirt

Anaida Shigirt

Malarka z Ukrainy

Aleksandra Sidorets

Aleksandra Sidorets

Malarka z Ukrainy

Aleksandar Siker

Aleksandar Siker

Malarz z Serbii

Zorica Šišović

Zorica Šišović

Malarka Cyfrowa

Aleksandra Siudek

Aleksandra Siudek

Malarka z Polski

Natalia Sluka

Natalia Sluka

Malarka z Ukrainy

Zofia Słupczyńska

Zofia Słupczyńska

Malarka z Polski

Joanna Śmielowska-Jaremin

Joanna Śmielowska-Jaremin

Malarka z Polski

Jolanta Spangevičiūtė

Jolanta Spangevičiūtė

Malarka z Litwy

Yuliia Spivakova

Yuliia Spivakova

Malarka z Ukrainy

Yaroslav Svirniak

Yaroslav Svirniak

Malarz z Ukrainy

Adam Szymczak

Adam Szymczak

Malarz Cyfrowy

Rory Thompson

Rory Thompson

Malarz z Irlandii

Maja Tomaszewska

Maja Tomaszewska

Malarka z Polski

Bojana Torlak

Bojana Torlak

Malarka z Serbii

Olena Tronina

Olena Tronina

Malarka z Ukrainy

Davud Turković

Davud Turković

Malarz z Serbii

Alicja Twarowska

Alicja Twarowska

Malarka z Polski

Alla Urban

Alla Urban

Malarka Cyfrowa

Maria Vernyhora

Maria Vernyhora

Malarka Cyfrowa

Jelena Vezmar

Jelena Vezmar

Malarka z Serbii

Jovana Višnjić

Jovana Višnjić

Malarka z Serbii

Oleksandra Voronina

Oleksandra Voronina

Malarka z Ukrainy

Anna Waluś

Anna Waluś

Malarka z Polski

Kaja Wasilewska

Kaja Wasilewska

Malarka Cyfrowa

Waldemar Wesołowski

Waldemar Wesołowski

Malarz z Polski

Maciej Wichnowski

Maciej Wichnowski

Malarz z Polski

Agata Wojciechowska

Agata Wojciechowska

Malarka Cyfrowa

Marta Wołczyk-Pik

Marta Wołczyk-Pik

Malarka z Polski

Justyna Wolf

Justyna Wolf

Malarka z Polski

Magdalena Wolf

Magdalena Wolf

Malarka z Polski

Norbert Tadeusz Zadora-Dyrda

Norbert Tadeusz Zadora-Dyrda

Malarz z Polski

Ewelina Zając

Ewelina Zając

Malarka Cyfrowa

Małgorzata Zembko

Małgorzata Zembko

Malarka z Polski

Alexander Zhylnikov

Alexander Zhylnikov

Malarz Cyfrowy

Justina Zigmantaitė

Justina Zigmantaitė

Malarka z Litwy

Kontakt

Skontaktuj się z nami telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy lub wiadomość e-mail.

ADRES
Breakthru Productions Sp. z o.o.
Cieszyńskiego 15-17
81-881 Sopot

TELEFON
+48 58 333 47 33

E-MAIL
office@breakthrufilms.pl