Wybierz język:
PLEN
26.06.2023

„Chłopi” - oficjalny teaser już w sieci.

„Chłopi” - oficjalny teaser już w sieci.

Prezentujemy oficjalny teaser filmu „Chłopi”. To adaptacja słynnej powieści Reymonta o tym samym tytule w reżyserii DK Welchman (znana wcześniej jako Dorota Kobiela) i Hugh Welchmana. Zespół zasłynął produkcją „Twojego Vincenta”, pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską, którą zobaczyło w kinach 6 mln widzów.

„Chłopi”, podobnie jak „Twój Vincent”, produkowany jest w technice animacji malarskiej. Jednak oba filmy znacznie się od siebie różnią. DK Welchman wyjaśnia: – Skala dwóch filmów jest nie do porównania. „Twój Vincent” to kameralny film, gdzie jest dużo statycznych ujęć, dialogów. „Chłopi” to prawdziwe widowisko. W filmie mamy imponujące sceny tańca, bitwy. To niesamowicie dynamiczne ujęcia, kamera często wędruje za bohaterem, wiele dzieje się w kadrze. Praca nad dwoma filmami oczywiście przynosiła wyzwania, przy „Twoim Vincencie” tworzyliśmy wiele autorskich rozwiązań, „Chłopi”
stawiają jednak poprzeczkę znacznie wyżej.

Początkowo nakręciliśmy film z aktorami. W „Chłopach” bierze udział plejada polskich gwiazd m.in. Mirosław Baka, Ewa Kasprzyk, Andrzej Konopka, Sonia Bohosiewicz, Małgorzta Kożuchowska, Robert Gulaczyk, Maciej Musiał, Dorota Stalińska, Julia Wieniawa. W głównej roli – Jagny występuje Kamila Urzędowska.

 

.– Ważne dla nas było, żeby w rolę Jagny wcieliła się nie tylko „najpiękniejsza dziewczyna w całych Lipcach”, ale żeby miała jeszcze mieszankę dziewczęcej beztroski, seksapilu i zadziorności w jednym. I to jest to, co zobaczyliśmy w Kamili Urzędowskiej – wybór wyjaśnia Sean Bobbitt, producent filmu.


Następnie ponad 100 malarzy w 4 studiach w Polsce, Litwie, Ukrainie i Serbii malowała olejne obrazy na płótnie, które stały się klatkami kluczowymi w filmie. Artyści do tej pory poświęcili ponad 200 000 godzin pracy. Do malowania wykorzystano farby marki Cobra firmy Royal Talens. Farby te są rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu są znacznie bardziej ekologiczne i  zdrowsze dla malarzy. Animatorzy uzupełniali ujęcia namalowane przez malarzy, by całość filmu była płynna i przyjemna dla oka.Scenariusz filmu opiera się na epopei Reymonta, za którą wygrał nagrodę Nobla, pokonując Thomasa Manna, Thomasa Hardy';ego i Maksyma Gorkiego. Powieść „Chłopi” uważana jest za najbardziej wiarygodną kronikę społeczeństwa chłopskiego jaka kiedykolwiek powstała.

– Reymont swój opis świata malował słowami, podczas gdy my malujemy film dosłownie w stylu jemu współczesnych z ruchu Młodej Polski, do którego Reymont też należał. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Julian Fałat – dodaje DK Welchman.
 
Powieść i malarstwo wzbogaca porywająca muzyka korzeni zinterpretowana przez Łukasza L.U.C.a Rostkowskiego. Kompozytor wraz ze słowiańskim kolektywem światowej klasy muzyków stworzył magiczny pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów. W projekcie biorą udział m.in. Tęgie Chłopy, Laboratorium Pieśni, T.Etno czy Maria Pomianowska.

Za produkcję „Chłopów” odpowiada BreakThru Films. „Twój Vincent”, poprzednia produkcja studia, zarobił ponad 42 miliony dolarów od premiery kinowej, co czyni go jedną z najbardziej udanych animacji wszechczasów dla dorosłych widzów. Po premierze obrazy z filmu objechały świat na specjalnej wystawie. Te obrazy są już w sprzedaży i można je kupić
na stronie: LovingVincent.com/Paintings.


Za zdjęcia do „Chłopów” odpowiadają Radosław Ładczuk, Kamil Polak i Szymon Kuriata, za kostiumy Katarzyna Lewińska, a za scenografię Elwira Pluta. Szefem animacji malarskiej jest Piotr Dominiak, za postprodukcję odpowiadają Łukasz Mackiewicz i Michał Janicki. Dystrybutorem filmu w Polsce jest NEXT FILM.

Wstecz
Starsze aktualności
Urodziny
11.04.2024

Urodziny

Czytaj więcej
09.04.2024

"CHŁOPI" dostępni online w UK i Stanach

Czytaj więcej
Pokazy filmu CHŁOPI na świecie
16.02.2024

Pokazy filmu CHŁOPI na świecie

Czytaj więcej

Kontakt

Skontaktuj się z nami telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy lub wiadomość e-mail.

ADRES
Breakthru Productions Sp. z o.o.
Cieszyńskiego 15-17
81-881 Sopot

TELEFON
+48 58 333 47 33

E-MAIL
office@breakthrufilms.pl